W niedzielę, 23 lipca 2017 roku, w godzinach od 11:00 do 16:00 w Ogrodzie Dolnym Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się kolejna akcja daru życia, polegająca na honorowym oddawaniu krwi i rejestrowaniu potencjalnych dawców komórek macierzystych.

To kolejna już akcja daru życia, organizowana na terenie warszawskich rezydencji królewskich. Zamek Królewski w Warszawie - poza Muzeum Łazienkami Królewskimi i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie jest kolejnym punktem tej szlachetnej inicjatywy, która w ubiegłym roku zapisała się imponującym wynikiem pozyskanych 42,75 litrów krwi i zarejestrowanych 174 potencjalnych dawców komórek macierzystych.

W najbliższą niedzielę, 23 lipca br. w godz. 11:00 – 16:00 w Ogrodzie Dolnym Zamku Królewskiego w Warszawie będzie można nie tylko oddać krew i zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych, ale i wziąć udział w atrakcjach plenerowych.

Grupa Fechtunku Historycznego Milites Alraunae i Akademia Szermierzy zapraszają na pokaz średniowiecznych strojów bojowych i rycerski pojedynek, a wesoły klaun proponuje gry i zabawy sportowe, puszczanie baniek mydlanych, zabawę gumowymi zwierzakami i degustację waty cukrowej. Pozowanie do zdjęcia na królewskim tronie pozwoli zapewne choć przez moment poczuć się jak prawdziwy władca.

Dla wszystkich uczestników przewidziano atrakcyjne prezenty!


Źródło: Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum