W dniach 9-11 czerwca 2022 r. w Warszawie odbył się 53. Zjazd Okulistów Polskich.

„Spotykamy się już od ponad 50 lat, mamy nadzieję, że i tym razem udało nam się podjąć najważniejsze i najbardziej aktualne tematy z zakresu okulistyki, dyskutując o najnowszych badaniach naukowych, wytycznych, zaleceniach, czy metodach diagnostycznych. W poprzednim roku, który upłynął pod znakiem walki z koronawirusem SARS-CoV-2, mogliśmy się połączyć wirtualnie. Jest nam niezmiernie miło, że w tym roku spotkanie odbyło się stacjonarnie i osobiście mogliśmy uczestniczyć w sesjach plenarnych, by w gronie wybitnych specjalistów dyskutować na tematy dotyczące optymalnych decyzji diagnostycznych i terapeutycznych podejmowanych u pacjentów okulistycznych” - napisali prof. Jacek P. Szaflik, prezes PTO kadencji 2019-2022 oraz prof. Bożena Romanowska-Dixon, prezes PTO kadencji 2022-2025.

Podczas tegorocznej edycji Zjazdu Okulistów Polskich odbyły się wybory do Zarządu Głównego PTO, obecnie Prezesem PTO jest już Pani Profesor Bożena Romanowska-Dixon, Prezesem Elektem została Pani Profesor Ewa Mrukwa-Kominek.

W czasie zjazdu przeprowadzonych zostało: ponad 150 wykładów, 8 kursów edukacyjnych, 3 warsztaty praktyczne, specjalna sesja ESCRS, sesje firmowe, koktajl z Ekspertem, sesja pielęgniarska i sesja plakatowa. Nagrodzono również najlepsze prezentacje Młodych Okulistów i plakaty.

54. Zjazd Okulistów Polskich odbędzie się w przyszłym roku w Poznaniu.


Źródło: PTO