W czwartek (30 grudnia) w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie Poradni Stomatologicznej dla Dzieci i Poradni Chirurgii Stomatologicznej dla Dzieci i Dorosłych przez Ministra Zdrowia dra Adama Niedzielskiego, Dyrektora IPCZD dr n. med. Marka Migdała i dr Annę Matosek-Rutkowską.

Wartość inwestycji wynosi 1 050 000 zł, a dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia to kwota 1 037 925. W ramach tych środków została przeprowadzona modernizacja i adaptacja 20 pomieszczeń w tym 7 gabinetów zabiegowych i poczekalni. Zostały zakupione dwa komputery, 3 monitory do rentgenodiagnostyki oraz 2 unity stomatologiczne do gabinetu, w którym wykonywane są zabiegi w znieczuleniu ogólnym oraz do gabinetu chirurgicznego.

W poczekalni i przed gabinetami zamontowano system elektronicznego wyświetlania kolejności przyjęć pacjentów. Każdego roku w Poradni Stomatologicznej dla Dzieci wykonywanych jest ponad 150 zabiegów sanacji jamy ustnej w znieczuleniu ogólnym u pacjentów wymagających hospitalizacji przed i po zabiegu oraz ponad 170 zabiegów w trybie ambulatoryjnym dla pacjentów z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Dzięki modernizacji stworzono nowoczesną przestrzeń i komfortowe warunki dla pacjentów i ich rodziców. Przyjazne grafiki na ścianach korytarzy przyczynią się z pewnością do zmniejszenia stresu towarzyszącego niejednokrotnie wizycie w gabinecie stomatologicznym.


Źródło: Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"