Szybki dostęp do ulotki dowolnego leku w dowolnym momencie - bez żadnych opłat - to atuty aplikacji mobilnej „Ulotki Leków”. Wystarczy pobrać ją na telefon, aby sprawdzić dane o wybranym produkcie, spośród 17 tys. uwzględnionych w aplikacji.

Ulotki w aplikacji prezentowane są w formacie PDF. Są to oryginalne ulotki produktów, zawierające standardowo podawane w nich informacje. Można zatem zweryfikować skład leku, wskazania, przeciwwskazania, sposób stosowania, działania niepożądane, przechowywanie, dane podmiotu odpowiedzialnego, itp.

Wyszukanie ulotki produktu to dosłownie chwila. Można wpisać jego nazwę w wyszukiwarkę, znajdującą się w górnej części ekranu lub wybrać moduł „Szukaj leku” w menu aplikacji. Następnie wystarczy kliknąć w nazwę leku, aby otworzyć ulotkę.

Część najważniejszych informacji o leku podana jest przy nazwie. Są to: INN, postać, dawka, dostępność oraz nazwa producenta. Zatem użytkownik, któremu to wystarczy, nie musi już otwierać ulotki, by zapoznać się z dalszymi informacjami.

Zastosowane w aplikacji rozwiązania służą przede wszystkim wygodzie użytkownika i poprawie komfortu obsługi. Grafika jest przyjazna, podobnie jak użyte symbole, których znaczenia łatwo się domyślić. Warto też zwrócić uwagę na możliwość utworzenia listy ulubionych leków. Aby go do niej dodać, należy wcisnąć pomarańczowy przycisk, widoczny nad nazwą preparatu. Listę można później w łatwy sposób przeglądać, wybierając z głównego menu moduł „Twoje leki”. To przydatna opcja zarówno dla lekarza, który chce przypomnieć sobie informacje o ordynowanych najczęściej preparatach, jak i dla pacjenta, przyjmującego regularnie ten sam lub kilka leków.

Można również poinformować administratora aplikacji o braku produktu w bazie. W prawym górnym rogu ekranu znajduje się ikona ołówka. Po kliknięciu w nią otworzy się okno, w którym trzeba wpisać nazwę brakującego leku, a następnie (klikając w „Wyślij”) przekazać tę informację do administratora aplikacji. Można również podać swój e-mail, aby otrzymać powiadomienie o dodaniu leku do bazy.

Opisy produktów zawartych w bazie są oczywiście aktualizowane w razie wystąpienia jakichkolwiek zmian.