Świętokrzyskie Centrum Onkologii jako pierwszy szpital w Polsce zaoferował bezpłatny dowóz na badania w ramach profilaktyki raka piersi i profilaktyki raka szyjki macicy.

Z dowozu mogą korzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego będące w wieku 25 – 59 lat (profilaktyka raka szyjki macicy) oraz 50 -59 lat (profilaktyka raka piersi). Bezpłatny dowóz do ŚCO i z powrotem do miejsca zamieszkania jest jednym z udogodnień znoszących bariery w dostępie do badań profilaktycznych. Oprócz tego panie mogą na czas badania zamówić bezpłatną opiekę dla osoby niesamodzielnej (np. dziecka lub osoby z niepełnosprawnościami).

Wystarczy, że zbierze się grupa minimum 5 osób i zadzwoni na dedykowane projektom infolinie: 607 77 88 88 (mammografia) lub 609 99 00 33 (cytologia). Ułatwienia w dostępie do badań profilaktycznych są realizowane w ramach prowadzonych przez ŚCO projektów „Żyj zdrowo – wsparcie profilaktyki raka piersi w regionie” i „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie”, dofinansowanych z Funduszy Europejskich.

- Wygodnie, bez kolejki, w miłej atmosferze jak w szpitalu w Leśnej Górze – tak pierwsza grupa pań oceniła oferowane przez ŚCO ułatwienia w dostępie do badań profilaktycznych. Z bezpłatnego dowozu na badania jako pierwsze skorzystały urzędniczki ze Starachowic.


Źródło: ŚCO