Ponad 3 mln zł przeznaczył Samorząd Województwa Mazowieckiego na adaptację pomieszczeń w radomskim oddziale Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy.

W Radomiu uroczyście parafowano umowę na realizację inwestycji, której wykonawcą będzie firma Czar-Bud Usługi Remontowo-Budowlane. W podpisaniu wzięli udział członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, dyrektor MWOMP Agnieszka Sulkowska, wiceprzewodnicząca Sejmiku WM Bożenna Pacholczak i radny Zbigniew Gołąbek oraz kierownik Oddziału MWOMP w Radomiu Paweł Wdówik.

Głównym punktem modernizacji jest zbudowanie funkcjonalnego Zakładu Rehabilitacji. Przeniesiona będzie sala kinezyterapii, dotychczas mieszcząca się na poziomie piwnic, i połączona w całość funkcjonalną z pozostałymi pomieszczeniami. Powstanie także nowoczesna rejestracja i zmodernizowane gabinety lekarskie.

Obiekt zyska też nową salę konferencyjną na potrzeby kształcenia podyplomowego lekarzy i pielęgniarek służby medycyny pracy. Konieczna jest też budowa nowoczesnego archiwum, w związku z koniecznością przechowywania dokumentacji medycznej, nie tylko wytworzonej przez MWOMP, ale także tej z likwidowanych jednostek służby medycyny pracy.

Ważną częścią prac zwiększających bezpieczeństwo pacjentów i pracowników będzie wydzielenie klatki schodowej, zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi, co zalecało postanowienie Mazowieckiego Komendanta Straży Pożarnej.

– Przebudowa przychodni jest konieczna. Dzięki zmianom, które zostaną tu wprowadzone, zwiększy się komfort i bezpieczeństwo pacjentów, co jest dla nas priorytetem. Budynek stanie się funkcjonalny i nowoczesny – podkreśla Rafał Rajkowski.

Całkowita wartość projektu opiewa na 4 617 009,41 zł. Samorząd Województwa Mazowieckiego wsparł inwestycję w kwocie aż 3 646 909 zł. Termin zakończenia realizacji zadania planowany jest na koniec marca przyszłego roku.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie