Paweł Kikosicki po dwóch latach odchodzi ze stanowiska dyrektora Centrum e-Zdrowia. Poinformował o tym w mediach społecznościowych.

- Po ponad 2 latach nadszedł czas pożegnać się z Centrum e-Zdrowia. To był bardzo intensywny okres, w trakcie którego wykonaliśmy kawał dobrej roboty! Przede wszystkim zespołowo przygotowaliśmy pierwszą w historii CEZ Strategię rozwoju na lata 2023-2027, która wskazuje kluczowe kierunki rozwoju tej bardzo ważnej dla systemu ochrony zdrowia instytucji. To był prawdziwy „kop”, dzięki któremu CEZ wie dokąd zmierza! – napisał Paweł Kikosicki na Linkedin 2 lutego.

O potrzebie zmian w Centrum e-Zdrowia mówiła już w zeszłym tygodniu w TVN24 szefowa resortu zdrowia Izabela Leszczyna. Opowiadając o planach minister wskazała, że jest wiele do zrobienia w obszarze cyfryzacji.

- W Centrum E-zdrowia są potrzebne zmiany, także zmiany w zarządzaniu - mówiła Leszczyna na antenie TVN24.

Kikosicki kierował Centrum e-Zdrowia od lutego 2022 roku. Był odpowiedzialny m.in. za program poprawy dialogu z użytkownikami systemów oraz za transformację Centrum e-Zdrowia w kierunku organizacji opartej na założeniach customer experience (CX).

Wcześniej (od 2018 roku) był związany z Narodowym Funduszem Zdrowia. Od września 2020 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Obsługi Klientów.

W NFZ odpowiadał m.in za projekt Telefonicznej Informacji Pacjenta. Wdrażał także infolinię Narodowego Programu Szczepień (989) oraz przygotowywał koncepcję i organizował stanowiska ds. profilaktyki i promocji zdrowia w salach obsługi oddziałów wojewódzkich NFZ. Pełnił nadzór nad stroną pacjent.gov.pl oraz – wspólnie z zespołem – koordynował współpracę z organizacjami pacjentów w formie Forum Organizacji Pacjentów. Nadzorował budowę w NFZ systemu do zarządzania relacjami z klientami (CRM).