Aplikacja oferuje nową metodę wyszukiwania produktów: poprzez skanowanie kodów kreskowych. Wystarczy zeskanować kod wybranego leku, aby już po chwili móc przeglądać jego szczegółowy opis. Więcej informacji w artykule.

DrWidget Baza Leków to aplikacja mobilna idealna dla lekarzy, którzy chcą mieć zawsze w zasięgu ręki rzetelne źródło informacji o wszystkich produktach leczniczych dostępnych na polskim rynku. Obecnie w bazie znajduje się ponad 17 tys. pozycji – są to nie tylko leki, lecz także suplementy diety i dermokosmetyki.

Potrzebny produkt można znaleźć na dwa sposoby. Po pierwsze, istnieje możliwość skorzystania z intuicyjnej wyszukiwarki, pozwalającej filtrować wyniki według preferencji użytkownika. Drugi sposób to wspomniane już skanowanie kodu kreskowego, zamieszczonego na opakowaniu produktu.

Po dotarciu do wybranego preparatu, ukażą się nam takie informacje, jak postać leku, dawka, droga podania, odpłatność, wskazania wg ChPL, dawkowanie, ostrzeżenia itp. Można otworzyć także ulotkę leku, gdzie dodatkowo sprawdzimy m.in. możliwe działania niepożądane czy interakcje z innymi lekami. Regularna aktualizacja aplikacji sprawia, że zawsze podaje ona rzetelne dane.

Warto zwrócić uwagę na liczne udogodnienia, w które została wyposażona Baza Leków drWidget. Jej twórcy dołożyli starań, aby odciążyć pamięć użytkownika i zwolnić go np. z konieczności instalowania aktualizacji. Aplikacja pobiera je automatycznie - możemy natomiast zdecydować o ich częstotliwości. Można też – według uznania i potrzeb – ustawić opcję pobierania opisów leków. Bardzo praktyczna jest także funkcja „Ulubione”, która pozwala na utworzenie listy najczęstszych wyszukiwań.

Bazę Leków drWidget można pobrać zupełnie za darmo ze sklepów App Store i Google Play. Nowa funkcjonalność (skanowanie kodów kreskowych) na razie jest dostępna tylko w aplikacji na system operacyjny Android. Już wkrótce nowość pojawi się także w wersji na telefony z systemem iOS.