Jest ich aż trzynaście. Łącznie aplikacja mobilna drWidget CalcMed oferuje już prawie 60 interaktywnych kalkulatorów medycznych. Sprawdź, czy znajdziesz wśród nich interesujące Cię pozycje.

DrWidget CalcMed to bezpłatna aplikacja mobilna na telefony z systemami operacyjnymi Android oraz iOS, oferująca dwa moduły, tj. “Kalkulatory” oraz “Produkty”. W pierwszym użytkownik znajdzie prawie 60 interaktywnych narzędzi: od uniwersalnych, używanych przez wszystkich lekarzy, po specjalistyczne, znajdujące zastosowanie w konkretnych dziedzinach medycyny (kardiologii, ginekologii itp.).

Drugi moduł aplikacji zapewnia dostęp do podstawowych informacji na temat leków, suplementów diety i dermokosmetyków dostępnych na polskim rynku. Aby poznać szczegółowe dane na ich temat, można skorzystać z przekierowania do aplikacji drWidget Baza Leków.

Co nowego w drWidget CalcMed? Aż trzynaście kalkulatorów, w tym:

 1. BASDAI, czyli wskaźnik aktywności choroby zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.
 2. Wskaźnik ASDAS, który ocenia aktywność osiowej spondyloartropatii.
 3. Mierniki statystyczne częstości występowania chorób.
 4. Frakcyjne wydalanie sodu (FENa - Fractional Excretion of Sodium).
 5. Bezdech senny: Kwestionariusz berliński.
 6. Objętość wyrzutowa serca (SV - Stroke Volume).
 7. Pojemność całkowita płuc.
 8. Sód skorygowany.
 9. Wapń skorygowany.
 10. Poziom hCG.
 11. Przelicznik mocznika i azotu w moczniku (BUN - Blood Urea Nitrogen).
 12. Kalkulator SCORE i Pol-SCORE.
 13. Wskaźnik aktywności w chorobie Leśniowskiego-Crohna (CDAI - Crohn's Disease Activity Index).

Wszystkie kalkulatory są proste w obsłudze: wystarczy wprowadzić dane do przejrzystego formularza, aby już po chwili otrzymać wynik. Przy każdym kalkulatorze medycznym znajduje się jego zwięzły opis.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z aplikacji mobilnej drWidget CalcMed, to zachęcamy Cię do wypróbowania jej możliwości. Aplikację pobierzesz za darmo ze sklepów App Store i Google Play.