"Święta Bożego Narodzenia w szpitalu to dla pacjentów trudny czas. Dotychczas osładzały go wizyty rodziny i przyjaciół. Niestety w tym roku pacjenci oddziałów zakaźnych nie będą mogli liczyć na odwiedziny bliskich, a w te święta oprócz choroby będą musieli zmierzyć się również z samotnością" - napisał personel medyczny Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, który zbiera fundusze m.in. na zakup tabletów dla leczonych na COVID-19.

Jak informują medycy, na swoim oddziale opiekują się około 30 pacjentami zakażonymi koronawirusem SARS-CoV-2, z których większość cierpi również na schorzenia neurologiczne. Niejednokrotnie są to osoby starsze, które samodzielnie nie są w stanie skontaktować się z rodziną. Lekarze widzą, jak dużym obciążeniem dla chorych jest rozłąka z najbliższymi, ponieważ na oddziałach zakaźnych obowiązuje zakaz odwiedzin. Dlatego w nadchodzące święta chcieliby ułatwić im wzajemny kontakt i sprawić, by były spędzone w możliwie jak najlepszej atmosferze.

Ponieważ Szpital Uniwersytecki nie dysponuje sprzętem do wideorozmów pacjentów z rodzinami, lekarze uruchomili akcję charytatywną, której celem było zebranie 3 tys. na zakup 2 tabletów oraz 30 kompletów drobnych upominków dla chorych na COVID-19. Ich odzew spotkał się z ogromnym odzewem darczyńców. Mimo że zbiórka zakończy się dopiero 31 grudnia br., na specjalne konto wpłynęło już ponad 7 tys. zł.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

"Za zebrane środki zakupiliśmy już 4 tablety i 4 ładowarki wielofunkcyjne. Zostaną nimi zaopatrzone aż dwa oddziały szpitalne. Jesteśmy na etapie kompletowania 60 paczek świątecznych. W związku z faktem, że kwota nadal rośnie, plany pomocy dla pacjentów naszego szpitala są stale udoskonalane. Marzymy o tym, by móc wyposażyć oddziały również w dodatkowy sprzęt (pulsoksymetry) i przygotować jeszcze więcej świątecznych upominków. Czujemy moc. Czujemy magię. Czujemy ciepło Waszych serc" - napisali medycy.

Do akcji "Lepsze Święta dla Pacjentów w Oddziale Zakaźnym Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie" można dołączyć w portalu zrzutka.pl.


Źródło: Uniwersytet Jagielloński