System Informacji Medycznej LekSeek SIM jest rozwiązaniem unikatowym na polskim rynku medycznym. To jedyny w swoim rodzaju zestaw profesjonalnych narzędzi i baz informacji, nieodzownych dla lekarza - niezależnie od jego specjalizacji. Stanowi efekt wielu lat pracy doświadczonego zespołu firmy LekSeek Polska i licznego grona współpracujących ekspertów z różnych dziedzin, w tym oczywiście lekarzy.
W skład systemu wchodzi 10 elementów. Wśród nich jest aż 8 baz: Leków, ChPL, ICD-10, ICD-9, norm i skal, kalkulatorów, INN oraz interakcji (przygotowana we współpracy z farmacja.net). Dwa pozostałe elementy składowe systemu to skala BVAS/WG oraz klasyfikacja ATC.
Tworzące system narzędzia zostały dobrane w taki sposób, aby zapewnić lekarzowi wszechstronną pomoc i ułatwić mu pracę na wielu płaszczyznach. Umożliwiają bowiem natychmiastowy dostęp do informacji z różnych obszarów. Lekarz znajdzie tu więc dane m.in. na temat konkretnych produktów (np. Baza Leków, ChPL, INN, interakcji), schorzeń (np. baza ICD-10) czy badań (Baza norm i skal). Korzystając z LekSeek SIM, ma zatem gwarancję, że prawidłowo wystawi receptę lub skierowanie czy też przypisze właściwy kod do określonego zabiegu. Dzięki temu nie tylko sprawniej przeprowadzi wizytę i udzieli pomocy pacjentowi, ale także należycie wywiąże się z obowiązków administracyjnych.
Niezwykle ważny w codziennej praktyce lekarskiej jest łatwy dostęp do informacji o lekach. Dlatego też istotne miejsce w systemie zajmują narzędzia, które są w tym pomocne, a wśród nich przede wszystkim Baza Leków. To jeden z wiodących projektów firmy LekSeek Polska i najlepsza tego typu baza na polskim rynku - znajduje się w niej ponad 17 tys. opisów produktów. Ze względu na swą bogatą zawartość, stanowi ona kompleksowe źródło wiedzy dla lekarza.
Twórcy LekSeek SIM zadbali o to, by maksymalnie uprościć korzystanie z Bazy i umożliwić jak najbardziej uniwersalny do niej dostęp - z wielu poziomów. Została więc scalona z wybranymi elementami LekSeek SIM, takimi jak: baza ICD-10, baza interakcji, klasyfikacja ATC czy baza INN. Oznacza to, że korzystając ze wspomnianych narzędzi, można w dowolnym momencie połączyć się z Bazą Leków i sprawdzić w niej żądany produkt.
Niewątpliwym atutem systemu LekSeek SIM jest również fakt, że tworzące go narzędzia są zebrane w jednym miejscu, nie trzeba więc tracić czasu na przeszukiwanie wielu źródeł. Wystarczy wejść na stronę www.leksykon.com.pl, a następnie w zakładkę „Bazy medyczne” w jej górnej części, by od razu korzystać z informacji - wygodnie i oczywiście bez żadnych opłat.
Warto dodać, że większość narzędzi jest także dostępna w formie bezpłatnych aplikacji mobilnych. Za ich pomocą lekarz sprawdzi potrzebne mu dane w każdej chwili, w dowolnym miejscu, o dowolnej porze. Aplikacje są gotowe do pobrania: w zakładce „Aplikacje mobilne”, na stronie www.lekseek.com.
Podkreślić należy, że autorzy systemu LekSeek SIM gwarantują rzetelność i wiarygodność wszystkich danych, które są w nim udostępniane. Jak już wspomniano, powstał on dzięki współpracy ekspertów, w tym lekarzy - uznanych w swoich dziedzinach specjalistów. Jest objęty stałym nadzorem z ich strony i podlega regularnym konsultacjom.
Poza tym, materiały wykorzystane w LekSeek SIM pochodzą z oficjalnych, urzędowych źródeł, zarówno polskich i zagranicznych, takich jak Ministerstwo Zdrowia, Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Narodowy Fundusz Zdrowia, Główny Inspektorat Farmaceutyczny, WHO, itp.
Dane udostępniane w LekSeek SIM są zawsze aktualne. Ich aktualizacja następuje na bieżąco, gdy wchodzą w życie nowe przepisy czy rozporządzenia, np. obwieszczenie refundacyjne, nowe rejestracje czy ceny leków. System jest także nieustannie ulepszany, zarówno pod względem zawartości merytorycznej, jak i pod kątem technologicznym. Grono specjalistów dokłada wszelkich starań, aby zapewnić coraz łatwiejszy dostęp do informacji najwyższej jakości.
Zespół LekSeek Polska
Komentarze
[ z 2]
Bardzo fajnie, że coraz więcej narzędzi potrzebnych i użytecznych w codziennej pracy lekarza znajduje swoje odpowiedniki w formie i wydaniu elektronicznym lub internetowym. Świetnie, że pracownicy z odpowiednim wykształceniem technicznym i informatycznym współpracują z lekarzami dla ułatwienia ich pracy. Dzięki wprowadzaniu tych nowoczesnych technologi dostęp do wiedzy czy potrzebnych wiadomości w trakcie pracy na oddziale z pacjentami nie jest już problemem. Telefon typu smartfon czy na innym systemie umożliwiającym zainstalowanie podobnej aplikacji ma w tej chwili chyba każdy, a przynajmniej większość lekarzy. Fantastycznie, że tym samym mogą mieć w każdej chwili dostęp do narzędzi ułatwiających wykonywanie zawodu. Zwłaszcza, że biurokratyzacja w medycynie ciągle postępuje i narzuca się na nas lekarzy nie tylko obowiązek posiadania niezbędnej wiedzy i umiejętności umożliwiających pracę na oddziale z pacjentami, ale musimy również znać mnóstwo różnych numerów, cyfr czy innych oznaczeń dla poszczególnych procedur, usług, leków i wielu innych. Dzięki tym aplikacjom nie trzeba będzie nosić przy sobie stosu książek i notatek z tymi oznaczeniami, a jedynie wklepać w telefonie i gotowe. Super!
No cóż, technologia idzie do przodu, to nie widzę powodu, dlaczego narzędzia pracy lekarza miałyby pozostawać w miejscu. Tym bardziej, że tak jak Pan zauważył- te pomoce są nam potrzebne i bez nich nieraz trudno byłoby się odnaleźć i wykonywać codzienną pracę. W dodatku, że coraz więcej pracy lekarza przenosi się z oddziału właśnie przed komputer, gdzie mamy stosy papierzysk do uzupełnienia, a mając pod ręką niezbędne narzędzia, aby wyszukać w krótkim czasie niezbędne wiadomości możliwe jest nieco przyspieszyć cały ten proces papierologii. Świetnie, że takie narzędzia powstają, ale nie ukrywam, że czekam na więcej i jestem przekonana, że wiele obszarów w służbie zdrowia można by poprawić i ulepszyć właśnie dzięki komputeryzacji, i rozwiązaniom informatycznym. Zobaczymy co z tego wyjdzie i co przyniesie przyszłość w kolejnych latach.