Co roku, w okresie świątecznym do szpitali trafiają osoby starsze, pomimo braku wskazań medycznych. Dlatego lekarze z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie apelują, by na Boże Narodzenie nie porzucać seniorów w szpitalach. Trwa trzecia odsłona kampanii „Wspólne święta”.

Komisja Młodych Lekarzy Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie poprzez kampanię społeczną mówi głośno o przykrej rzeczywistości wielu seniorów, chcąc ją zmieniać. Medycy przypominają, że życzliwość i serdeczność to najlepsze prezenty, jakie można dać innym na Święta.

„Zwracamy się do każdego. Bo niemal każdy zna rodzinę, gdzie np. opieka nad seniorem bywa trudna z uwagi na niepełnosprawność seniora, wyczerpanie opiekuna czy szereg jego innych obowiązków. Warto zapytać sąsiada, znajomego, czy można jakoś pomóc, choćby spędzając z takim seniorem trochę czasu, w którym opiekun mógłby zrobić świąteczne zakupy, załatwić swoje sprawy lub zwyczajnie odpocząć. Niekiedy mały gest, zwykła życzliwość okazuje się czymś ważnym i wielkim, czymś co może wpłynąć na przebieg zdarzeń” - napisano w wydanym komunikacie.

Partnerem akcji jest Miasto Stołeczne Warszawa. Włączają się w nią także inne Izby Lekarskie. W szpitalach i przychodniach na terenie województwa mazowieckiego od 12 listopada rozwieszane są plakaty z nazwą i hasłem kampanii. W wersji elektronicznej od 16 grudnia wyświetlane są na ekranach w środkach warszawskiej komunikacji miejskiej.


Źródło: OIL Warszawa