„Weź dawkę” - pod tą nazwą kryje się praktyczna, bezpłatna aplikacja, która może znacząco ułatwić codzienną kurację. Przyda się zwłaszcza tym pacjentom, którzy zapominają o systematycznym przyjmowaniu leków i stosują wiele specyfików. Opisywana aplikacja to elektroniczny kalendarzyk kuracji, co najważniejsze - wyposażony w cenną funkcję, jaką jest przypominanie o zażyciu kolejnej dawki leku.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta - wystarczy kilka kliknięć, aby ustawić odpowiedni alert. Pierwszy krok to utworzenie listy leków. Pomoże w tym intuicyjna wyszukiwarka - po wpisaniu pierwszych liter nazwy preparatu system domyślnie podstawi najbardziej trafne wyniki. Aplikacja posiada dostęp do Bazy Leków LekSeek Polska, dzięki temu można wyszukać w niej każdy produkt dostępny w sprzedaży. Do listy można również dodać leki recepturowe, przygotowane według zaleceń lekarza.

Kolejny krok to uzupełnienie kalendarza kuracji. Tu również można skorzystać z automatycznych podpowiedzi - wystarczy kliknąć w jedną z opcji do wyboru (ustawienie daty, dnia, godziny, itp.). W ten sposób powstanie dokładna „rozpiska” dotycząca każdego leku, określająca wielkość dawki, czas trwania kuracji i jej częstotliwość. Dodatkową opcją jest wskazanie sposobu przyjmowania leku w stosunku do posiłków.

Równie prosta, jak wprowadzenie powyższych danych, jest także ich zmiana - można to zrobić w każdej chwili. Aplikacja pozwala ponadto na dodawanie indywidualnych notatek na temat każdego leku. W ten sposób można zapisać obserwacje związane z przebiegiem terapii czy reakcją na lek.

Warto dodać, że korzystanie z aplikacji ułatwiają nie tylko przydatne funkcjonalności, ale także podział na moduły. Po kliknięciu w wybrany moduł („Bieżące dawki”, „Moje dawkowania”, „Moje leki”) możliwe jest zarówno przeglądanie ustawień, jak i ich zmiana.