Warszawski Uniwersytet Medyczny wszedł w skład Konsorcjum składającego się z 8 instytucji naukowych, realizujących projekt ImpENSA (Improving Early Nutrition and health in South Africa), finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Erasmus+. Projekt skupia się na wzmocnieniu relacji pomiędzy szkolnictwem wyższym a środowiskiem gospodarczym i społecznym w celu współtworzenia innowacyjnego szkolenia dla pracowników służby zdrowia w Republice Południowej Afryki.
W skład konsorcjum, obok pracowników z Kliniki Pediatrii UCK WUM (dr Bernadeta Patro-Gołąb, Maciej Kołodziej, Jan Łukasik, prof. Hanna Szajewska), wchodzą partnerzy z ośrodków europejskich: Ludwig-Maximilians-Universität München - koordynator (Niemcy), University of Southampton (Wielka Brytania), oraz afrykańskich (Republika Południowej Afryki): North-West University, Stellenbosch University, University of Cape Town, the Association for Dietetics in South Africa (ADSA), Nutrition Society of South Africa (NSSA).
>>>ZOBACZ TEŻ: Kardiolodzy z WUM nauczą komputery opisu EKG
Szkolenie przygotowane dla afrykańskich pracowników służby zdrowia dotyczyć będzie żywienia w trakcie pierwszego 1000 dni życia dziecka, w tym umiejętności poradnictwa żywieniowego. Zachęci także do dalszego rozwoju zawodowego. Proponowany program edukacyjny będzie opierał się na mieszanym modelu nauczania, obejmującym zarówno moduły e-learningowe, jak i zajęcia warsztatowe. Nabyta wiedza i umiejętności ostatecznie przyczynią się do poprawy rozwoju i zdrowia zarówno we wczesnym dzieciństwie jak i w późniejszym okresie życia. Zespół z Kliniki Pediatrii WUM jest odpowiedzialny za kierowanie i realizację jednego z 7 pakietów roboczych, którego głównym zadaniem jest przeprowadzenie ewaluacji całego szkolenia.
Więcej o Projekcie: www.early-nutrition.org
Komentarze
[ z 0]