Leczący siebie lub bliskich nielegalnym w Polsce olejem z konopi wystąpili w spocie kampanii „Konopie leczą”. Celem akcji jest uzyskanie powszechnego poparcia dla legalizacji medycznej marihuany i – ostatecznie – nakłonienie polityków do rozwiązania problemu i zmiany prawa w tym zakresie.

#konopielecza to kampania społeczna, której celem jest zwrócenie uwagi na dramat osób leczących siebie lub swoich bliskich nielegalnym w Polsce olejem z konopi.

- Kampania została przygotowana przez grupę osób głęboko poruszonych faktem, że w XXI wieku w środku Europy z powodu uprzedzeń prawo zabrania wielu osobom jedynego skutecznego sposobu leczenia - czytamy na stronie akcji.

30-sekundowy spot miał premierę 28 września w sejmie RP. Gospodarzem spotkania był świeżo upieczony Poseł Andrzej Dołecki, na rzecz którego Janusz Palikot tego samego dnia złożył swój mandat poselski.

Autorzy akcji chcą zaangażować jak najszerszą grupę osób do jej wsparcia finansowego. Zgromadzone w drodze crowdfundingu środki mają być w całości przeznaczone na koszty emisji spotu.


Więcej:  konopielecza.pl