Poradnia dla pacjentów z jaskrą rozpocznie w czerwcu działalność w Wojewódzkiej Przychodni Przyszpitalnej WSzZ w Kielcach. – Zdecydowaliśmy się na jej uruchomienie, ponieważ jest bardzo wielu pacjentów, którzy borykają się z tą chorobą, a szereg osób nie ma regularnej opieki – wyjaśnia dr Michał Biskup, kierownik Kliniki Okulistyki w WSzZ.

– Zachęcamy pacjentów, aby zgłaszali się do tej poradni. Czekamy na osoby z: rozpoznaną jaskrą, niestabilną chorobą, którzy mają problem diagnostyczny w prowadzeniu jaskry, albo kłopoty aby regularnie dostać się do okulisty – mówi dr Michał Biskup.

Kierownik kliniki podkreśla, że nie chodzi o to by przejąć pacjentów z jaskrą z miejskich poradni. Zespół zaprasza te osoby, które mają problemy w procesie leczenia.

Potwierdza to dr n med. Krzysztof Bidas – zastępca dyrektora do spraw medycznych w WSzZ, który podkreśla, że w poradni pomoc, na najwyższym poziomie, znajdą chorzy z Kielc i okolicy.

Dr Ewelina Świergal – okulista, która będzie przyjmowała pacjentów w nowej poradni, informuje że ta zacznie pracę 23 czerwca. Będzie czynna trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki i piątki. Chorzy mogą rejestrować się pod numerem telefonu 41 303 35 54.

Poradnia jest zlokalizowana na pierwszym piętrze w budynku Przychodni Przyszpitalnej. Została wyposażona w nowy sprzęt.

Źródło: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach