Tomasz Jeruzalski został nowym dyrektorem Centrum e-Zdrowia. Zastąpi tym samym Pawła Kikosickiego, który w zeszłym tygodniu pożegnał się ze stanowiskiem.

Jak poinformowano na stronie CeZ, Tomasz Jeruzalski jest managerem z ponad 20 letnim doświadczeniem w zarządzaniu dużymi strukturami funkcjonalnymi IT oraz w kierowaniu strategicznymi projektami IT m.in. w spółkach skarbu państwa. Finalistą konkursu CIO Roku. Wdrażane przez niego rozwiązania IT uzyskały nagrody: Europrodukt IT, Lider Informatyki, Lider wdrożeń IT, Najlepsza polska usługa, Polska Nagroda Innowacyjności, New@Poland.

Jeruzalski jest pomysłodawcą systemu eWUŚ - Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców. W ostatnich latach koordynował projekty medyczne w tym eKonsylium, „Okobus” z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w medycynie. Zasiadał w wielu radach nadzorczych i naukowych.

Uzyskał tytuł doktora broniąc pracę „Systemy informatyczne a efektywność oraz skuteczność procesów administracji publicznej”. Jest współautorem ogólnokrajowych ekspertyz i strategii m.in. „Strategii dojścia do rozwiązań interpretacyjnych z UE w zakresie uwierzytelnienia identyfikacji i usług zaufania”. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu cyberbezpieczeństwa, cyfryzacji i efektywności wdrażania systemów IT.


Źródło: Centrum e-Zdrowia