Będę grał znowu z Orkiestrą. Będę prezesem fundacji - powiedział Jurek Owsiak w emocjonalnym nagraniu po pogrzebie Pawła Adamowicza w Gdańsku.

Jerzy Owsiak w sobotę wziął udział w uroczystościach pogrzebowych śp. Pawła Adamowicza, który został pochowany w gdańskiej Bazylice Mariackiej. Kilka godzin po zakończeniu uroczystości pogrzebowych Owsiak zapowiedział na Facebooku swój powrót do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W nagraniu zwracał się bezpośrednio do zmarłego prezydenta.

„Przez kilka dni wydarzyły się rzeczy niezwykłe. To, co zobaczyłem ja, to, co zobaczyli wszyscy Polacy: jedno serce zgasło, ale miliony serc się otworzyły. Mogliśmy w Gdańsku, mieście, które tak kochasz, zobaczyć największe serce świata. Masa ludzi przyszła, żeby zapalić znicze” - mówił Jurek Owsiak.

„A potem, kiedy usłyszałem, co mówi twoja wspaniała, kochana żona Magda, która powiedziała, żeby Orkiestra nadal grała tak, jak gra, i kiedy podczas tej mszy usłyszałem parę bardzo ważnych słów, a masa ludzi, podchodząc do mnie prosiła, żeby Orkiestra była w takim kształcie, jak była, pomyślałem sobie, że to życie się odradza na nowo” - tłumaczył Szef WOŚP.

Jerzy Owsiak wyraził również nadzieję, że „miliony Polaków słuchając homilii, i słuchając także wystąpień duchownych weźmie sobie do serca, żeby stanowczo powiedzieć każdej nienawiści: nie”.

Zobacz całe nagranie Jurka Owsiaka

Fot. Facebook / Jurek Owsiak