Apptekarz.pl to nowoczesny, interaktywny serwis stworzony z myślą o farmaceutach. Dostarcza zarówno najnowsze i najważniejsze informacje branżowe, jak i narzędzia niezastąpione w codziennej pracy.

Na bieżąco publikujemy doniesienia z kraju, branżowe nowości, komunikaty Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Osoby regularnie odwiedzające nasz serwis mogą być pewne, że nie przegapią żadnych istotnych wydarzeń czy zmian zaistniałych na rynku farmaceutycznym. Dodatkowo można zapisać się na listę odbiorców newslettera – subskrybenci otrzymują wiadomości o aktualnościach pojawiających się w serwisie.

Ponadto przygotowaliśmy dla farmaceutów użyteczne narzędzia. Są one dostępne nie tylko online na stronie apptekarz.pl, lecz także w formie aplikacji mobilnych, które można pobrać na telefon zupełnie za darmo.

Opracowaliśmy Bazę Leków, w której znajduje się 17 tys. pozycji. Pozwala ona błyskawicznie dotrzeć do szczegółowych informacji na temat wszystkich produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków dostępnych w Polsce. Baza jest stale aktualizowana – zawsze podaje rzetelne dane, takie jak np. skład produktu, ostrzeżenia specjalne, stopień odpłatności czy klasy ATC.

Zapewniamy również dostęp do ponad 250 opisów najczęściej stosowanych receptur. Można je znaleźć na stronie apptekarz.pl w zakładce „Narzędzia” oraz w aplikacji Aptekarz Receptury. Teraz każdy farmaceuta może szybko i bez trudu sprawdzić skład, postać oraz sposób przygotowania popularnych leków recepturowych. Udostępniamy także wykazy środków i substancji farmaceutycznych oraz kalkulator „Maksymalna dawka”, dzięki któremu można prawidłowo obliczyć dawkę jednorazową i dobową. Ponadto aplikacja została wyposażona w dodatkowe kalkulatory i tabele, niezwykle pomocne przy sporządzaniu leków recepturowych.

„Interakcje” to trzecie narzędzie, które oddajemy w ręce farmaceutów. Wystarczy pobrać aplikację mobilną albo wejść na stronę apptekarz.pl (zakładka „Narzędzia”), aby móc wyszukiwać informacje o wpływie jednej substancji na aktywność drugiej przy ich jednoczesnym podaniu. Jak wiadomo, interakcje farmakologiczne mogą być szkodliwe dla chorego. Dlatego warto mieć pod ręką narzędzie, które daje dostęp do ponad 35 tys. opisów interakcji.

Dzięki proponowanym przez nas rozwiązaniom farmaceuci mogą pracować szybko i efektywnie. Zarówno narzędzia dostępne w serwisie, jak i aplikacje są bardzo proste w obsłudze. Ich atutem są praktyczne i intuicyjne wyszukiwarki.

Dodatkowo, chcąc zapewnić farmaceutom możliwość wymiany doświadczeń i opinii, stworzyliśmy forum dyskusyjne. Warto zarejestrować się, by móc komentować artykuły, uczestniczyć w wirtualnych rozmowach oraz nawiązywać cenne kontakty.

Apptekarz.pl jest przez nas stale rozwijany. Planujemy wprowadzić kolejne udogodnienia, tak aby serwis mógł odpowiadać na wszystkie potrzeby środowiska farmaceutycznego. Cieszymy się, mogąc dostarczać sektorowi medycznemu wartościowe treści oraz skuteczne i niezawodne narzędzia wspomagające wykonywanie codziennych obowiązków.

Zespół LekSeek Polska