Gdzie na bezpłatne ćwiczenia pleoptyczne?

 



Zapisanie dziecka na specjalistyczne, nieodpłatne ćwiczenia oczu ratujące wzrok graniczy w Lublinie z cudem - uważa ojciec 5-letniej dziewczynki. NFZ wyjaśnia.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, ojciec chciał zapisać pięciolatkę z poważną wadą wzroku na ćwiczenia pleoptyczne. W jednym z gabinetów zaproponowano im godzinę ćwiczeń za 40 zł - seria to 10 godzin. Postanowił znaleźć gabinet, w którym ćwiczenia są wykonywane bezpłatnie.

Uważa, że w Lubelskim Oddziale Wojewódzkim NFZ nie udzielono mu informacji. Podobnie w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie oraz Szpitalu Klinicznym nr 1.

Małgorzata Bartoszek, rzecznik oddziału Funduszu w Lublinie, wyjaśnia, że w Lublinie są trzy przychodnie, w których można wykonać ćwiczenia pleoptyczne oczu u dzieci. W jednej trzeba czekać dwa miesiące na swoją kolejkę, ale w pozostałych dwóch poradniach kolejki są zdecydowanie krótsze.


Źródło: www.rynekzdrowia.pl