Gdański Uniwersytet Medyczny razem z Radiem Gdańsk rozpoczął cykl spotkań z udziałem słuchaczy zainteresowanych zdrowiem. W studiu im. Janusza Hajduna można porozmawiać z najlepszymi lekarzami na Pomorzu. Gośćmi pierwszego spotkania( 13 marca) byli specjaliści z Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUMed: prof. Tomasz Mazurek i dr hab. Rafał Pankowski.

Jak poinformował Uniwersytet, spotkania lekarzy i naukowców GUMed ze słuchaczami odbywać się będą cyklicznie. Poprowadzą je Joanna Matuszewska i Joanna Stankiewicz, autorki audycji radiowej „Bądź Zdrów”. – Ten program pokazał, jak duża jest potrzeba kontaktu z lekarzami. Podczas każdej audycji kontaktują się z nami setki osób, które mają pytania do naszych gości. Ludzie w ten sposób poszukują rzetelnej informacji i porady, bo nie zawsze mają szansę na szybką wizytę w gabinecie lekarskim. Zdarza się też, że pacjenci chcą rozwiać swoje wątpliwości. Dlatego postanowiliśmy ułatwić bezpośredni kontakt z fachowcami i organizować spotkania “bez kolejki” – mówi inicjatorka akcji Joanna Matuszewska, dziennikarka zajmująca się w Radiu Gdańsk tematyką zdrowia.

Idea spotkań zyskała również przychylność władz Uczelni. – Gdański Uniwersytet Medyczny od wielu lat prowadzi aktywną działalność na rzecz społeczeństwa poprzez organizację inicjatyw służących szerzeniu wiedzy z zakresu profilaktyki chorób i zdrowego stylu życia oraz realizację ogólnopolskich programów profilaktycznych – tłumaczy rektor prof. Marcin Gruchała. – O tym jak ważna jest edukacja zdrowotna nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego zarówno studenci, jak i specjaliści Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego tak chętnie inicjują i angażują się w działania zwiększające świadomość społeczną. A mamy ku temu wszelkie predyspozycje – świetną kadrę, nowoczesną bazę naukowo-dydaktyczną oraz szpitale kliniczne, oferujące unikatowe na skalę regionu możliwości lecznicze. Cieszymy się ze wspólnej inicjatywy i mamy nadzieję, że tematy podjęte w kolejnych audycjach okażą się przydatne i pomocne dla mieszkańców.

Zapis całego pierwszego spotkania pojawi się na antenie Radia Gdańsk w czwartek 16 marca po 17:30.


Źródło: Gdański Uniwersytet Medyczny