Pacjenci z łuszczycą, łuszczycowym zapaleniem stawów oraz reumatoidalnym zapaleniem stawów otrzymali właśnie poradnik, który w jasny i prosty sposób przedstawia jak należy korzystać ze świadczeń zdrowotnych i jak kontynuować rozpoczęte leczenie w ramach obowiązujących programów lekowych w okresie zagrożenia epidemicznego i epidemii.

Materiał edukacyjny dla pacjentów został opracowany w ramach projektu „Akademia Świadomego Pacjenta” prowadzonego przez Global Communications przez Kancelarię Doradczą Rafał Piotr Janiszewski. Partnerami „Akademii Świadomego Pacjenta” zostały Koalicja na Rzecz Walki z Łuszczycą, ŁZS i AZS oraz „RZS – nie rezygnuj”.

Patronatu akcji udzieliły organizacje pacjenckie: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę „Psoriasis”, Wielkopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę „Wyjdź z cienia”, Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Łuszczycę i ŁZS, „Razem Raźniej” Świętokrzyskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę oraz Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Reumatyków „REF”.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Broszura „Funkcjonowanie Programów lekowych z obszaru Łuszczycy, ŁZS i RZS w nowej rzeczywistości COVID-19” w trzech wersjach dedykowanych poszczególnym chorobom dostępna jest na stronie koalicjaluszczyca.pl oraz na stronach wybranych organizacji pacjentów.


Źródło: mat. prasowe