Wiele osób traktuje Elektroniczną Dokumentację Medyczną jako zło konieczne. Lekarze obawiają się między innymi, że przejście z papierowej wersji dokumentacji na wersję elektroniczną będzie trudne, stresujące, a w dodatku spowoduje niepotrzebną stratę czasu. Wcale nie musi tak być! W LekSeek Polska przygotowaliśmy bardzo prosty w obsłudze program, który nie tylko umożliwia prowadzenie EDM, lecz także całościowe zarządzanie placówką – w części medycznej i administracyjnej.
Gabinet drWidget, o którym mowa, spełnia wszystkie ustawowe wymogi dotyczące Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, wynikające m.in. z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania. W Państwa ręce oddajemy nowoczesne narzędzie zapewniające najwyższe standardy bezpieczeństwa informacji, m.in. ściśle kontrolowany dostęp, szyfrowane połączenia i regularny monitoring systemu. Co więcej, w aplikacji tworzone są zapasowe kopie danych, dlatego nie muszą Państwo obawiać się utraty jakichkolwiek informacji.
Naszym celem było stworzenie narzędzia pracy dla lekarzy, które będzie bardzo proste i przyjazne w obsłudze. I właśnie taki jest Gabinet drWidget. Użytkownicy doceniają jego pełną intuicyjność – nie potrzeba żadnej specjalistycznej wiedzy na temat nowoczesnych technologii, aby bez trudu obsługiwać proponowany przez nas program i prowadzić EDM. Komfort pracy zapewniają czytelne ikony, przejrzyste menu oraz system podpowiedzi, dzięki którym można błyskawicznie dowiedzieć się, jak utworzyć i wydrukować potrzebny dokument. Użytkownicy chętnie korzystają z gotowych wzorców i szablonów dostępnych w aplikacji – znacząco skracają one czas wypełniania dokumentu.
Ponad 7 tysięcy lekarzy korzysta codziennie z Gabinetu drWidget. Oni już teraz bez najmniejszych problemów tworzą elektroniczne karty ciąży, skierowania, zaświadczenia itp. W bardzo prosty sposób dokonują także digitalizacji dokumentów, tj. zamiany ich wersji drukowanej na cyfrową.
Przypominamy, że Elektroniczna Dokumentacja Medyczna stanie się obowiązkowa dla wszystkich placówek od 1 stycznia 2018 roku. Zatem jest jeszcze trochę czasu, by rozejrzeć się na rynku, wybrać odpowiednie oprogramowanie i rozpocząć wdrożenie. Warto przyjrzeć się Gabinetowi drWidget nie tylko ze względu na jego pełną zgodność z przepisami i intuicyjną obsługę, lecz także z uwagi na fakt, że jest to program bezpłatny.
Decydując się na proponowaną przez nas aplikację, zyskują Państwo o wiele więcej niż tylko narzędzie do prowadzenia EDM. Gabinet drWidget pomaga bowiem efektywnie zarządzać placówką oraz daje dostęp do baz informacji ułatwiających codzienną pracę. Dla Państwa wygody przygotowaliśmy takie narzędzia, jak wielofunkcyjny grafik pracy, moduł rozliczeń z NFZ, Bazę Leków, ChPL, interakcji, kalkulatorów i inne. Zapewniamy profesjonalną pomoc techniczną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Zachęcamy do wypróbowania możliwości Gabinetu drWidget. Dzięki jego funkcjonalnościom każdy lekarz może zaoszczędzić nawet do 20% czasu dziennie.
Zespół LekSeek Polska
Komentarze
[ z 3]
Nie przekonuje mnie wytłumaczenie lekarzy, że wprowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej utrudni im pracę. Oczywiście to prawda, jestem w stanie posądzić osobę, która skończyła studia medyczne i być może specjalizację o brak umiejętności w zakresie obsługi komputera. Lekarze nie lubią zmian, szczególnie ci starej daty. Dobrze, że tworzy się programy, które mają ułatwić pracę w gabinetach. Skoro jest szansa, należy ją wykorzystać, aby zminimalizować owe zamieszanie, o którym mówią lekarze.
Ciekawa opinia, nawet dość zabawna. Mam nadzieję, że lekarze szubko przyzwyczają się do nowości i elektroniczna dokumentacja medyczna będzie na porządku dziennym. Nawet w bibliotece nie mamy już katalogu w postaci kart w szufladach. Dlaczego mamy go mieć w placówkach medycznych, w przypadku których powinno się dbać o podążanie z duchem czasu i inwestowanie w nowoczesne rozwiązania.
Nie wszystkim lekarzom trudno jest przyzwyczaić się do elektronicznej dokumentacji. Jest to nieuniknione. Obieg informacji w służbie zdrowia powinien być jak najsprawniejszy, dlatego sądzę, że już dawno powinna obowiązywać dokumentacja medyczna w formie plików zapisywanych w komputerze.