Kiedy myślimy o ochronie zdrowia, pierwszą osobą, która nam się nasuwa, jest lekarz. Zawód medyka nie jest jednak łatwy i przyjemny, bowiem mierzy się on z bardzo trudnym zadaniem, jakim jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Firma LekSeek Polska stworzyła więc dla niego serię programów o nazwie drWidget, które usprawniają i ułatwiają jego pracę.

DrWidget to 10 aplikacji mobilnych: drWidget Baza Leków, drWidget CalcMed, drWidget ChPL, drWidget eWUŚ, drWidget ICD10, drWidget ICD9, drWidget Interakcje, drWidget LEP, drWidget Normy i Skale, drWidget PES. Firma LekSeek chce dostarczyć lekarzom profesjonalne narzędzia pomocne w ich codziennej pracy. Poznaj całą ofertę od drWidgeta!

DrWidget Baza Leków

Aplikacja pozwala szybko znaleźć informacje o wszystkich produktach leczniczych, suplementach diety i dermokosmetykach dopuszczonych do obrotu w Polsce. Baza jest stale aktualizowana. Obecnie znajduje się w niej ponad 18 tysięcy pozycji. Program jest prosty w obsłudze, a intuicyjna wyszukiwarka pozwala błyskawicznie odnaleźć poszukiwany produkt.

DrWidget CalcMed

Aplikacja pozwala na szybkie i bezproblemowe wykonywanie obliczeń z pomocą dostępnych w niej kalkulatorów. Użytkownicy mogą ekspresowo i co najważniejsze poprawnie obliczyć m.in. dawkę dla konkretnego pacjenta, średnie ciśnienie tętnicze czy BMI. Każdy z kilkunastu kalkulatorów jest prosty w obsłudze i działa z danymi w różnych jednostkach. Ponadto program jest zintegrowany z bazą produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków dopuszczonych do obrotu w naszym kraju.

DrWidget ChPL

Przy użyciu aplikacji możesz w dowolnym momencie przeglądać oryginalne Charakterystyki Produktów Leczniczych dostępnych w Polsce. Jest ona stale aktualizowana i została przygotowana na podstawie urzędowych informacji, dlatego stanowi rzetelne źródło wiedzy i niezawodną pomoc w codziennej pracy lekarza. Program jest bardzo prosty w obsłudze, a wygodna wyszukiwarka umożliwia sprawne odnalezienie potrzebnych danych.

DrWidget eWUŚ

Aplikacja pozwala na szybką weryfikację, czy dany pacjent ma prawo do korzystania ze świadczeń NFZ-u. Program został tak zaprojektowany, aby zapewnić lekarzom komfort użytkowania i zawsze rzetelne informacje. Istotne jest, że z oprogramowania mogą korzystać wyłącznie lekarze, którzy uzyskali odpowiednie upoważnienie od NFZ.

DrWidget ICD10

Aplikacja umożliwia nieograniczony dostęp do bazy jednostek chorobowych wg Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10. Dodatkowo zawiera klasyfikację ATC i bazę produktów leczniczych i substancji czynnych, które są powiązane z kodami ICD-10. Program jest pomocnym i niezawodnym narzędziem dla każdego lekarza, stanowi także rzetelne źródło wiedzy, za sprawą ciągłych aktualizacji.

DrWidget ICD9

Aplikacja zapewnia dostęp do Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych, co sprawia, że zakłady opieki zdrowotnej mogą usystematyzować wykonywane zabiegi i badania, a także określić ich koszty. Praktyczna i intuicyjna wyszukiwarka pozwala na szybkie odnalezienie potrzebnych informacji, a automatyczne aktualizacje sprawiają, że podawane treści są zgodne z aktualnymi danymi od NFZ.

DrWidget Interakcje

Aplikacja zawiera 35 tysięcy opisów interakcji. Pozwala sprawnie wyszukać informacje o wpływie jednej substancji na aktywność drugiej przy ich jednoczesnym podaniu. Z pomocą oprogramowania ocenisz siłę i prawdopodobieństwo interakcji farmakologicznej oraz zmniejszysz ryzyko wystąpienia skutków ubocznych podczas leczenia swojego pacjenta.

DrWidget LEP

Przy użyciu aplikacji w wygodny sposób przygotujesz się do Lekarskiego Egzaminu Końcowego. W programie znajduje się baza testów egzaminacyjnych oraz szereg przydatnych funkcji, np. opcja zapamiętania konkretnego pytania i możliwość wracania do niego, by utrwalić wiedzę, a także stworzenia testu z samych takich pytań. Ponadto drWidget LEP zapamiętuje wyniki i czas rozwiązywania testu, co sprawia, że możesz śledzić swoje postępy w nauce.

DrWidget Normy i Skale

Aplikacja zapewnia dostęp do norm i skal medycznych, które są powszechnie stosowane. Program pozwala precyzyjnie określić stan pacjenta i składa się z dwóch głównych modułów. Pierwszy to „Normy i Skale”, który zawiera listę prawie 90 metod pomiaru różnych objawów i schorzeń. Drugi to „Kategorie”, który pozwala na znalezienie norm i skal stosowanych w badaniach konkretnych układów (np. pokarmowego, krążenia) lub w wybranych działach medycyny (np. onkologia).

DrWidget PES

Z pomocą aplikacji w wygodny sposób przygotujesz się do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego. Program daje użytkownikom możliwość wyboru, w jaki sposób chcą przyswajać wiedzę, m.in. dobierzesz tempo nauki czy ilość materiału. Możesz korzystać z oprogramowania na dwa sposoby: testy otrzymasz w trybie pytań lub w trybie egzaminu. Ponadto jesteś w stanie wybrać ulubione pytania i wracać do nich w dowolnym momencie, a także sprawdzać swoje postępy na wykresie, który wyświetla procent poprawnych odpowiedzi.

DrWidget to seria programów, którą możesz pobrać na swój telefon ze sklepów - Google Play i App Store. Ważne jest, że nie musisz posiadać każdej aplikacji z pakietu. Działają one samodzielnie i nie trzeba mieć ich wszystkich. Sprawdź ofertę od drWidget i wybierz programy odpowiednie dla siebie.