Gabinety i kliniki stomatologiczne, które korzystają z programu dr100, mogą zaproponować pacjentom wygodne rozwiązanie. Jest nim bezpłatna aplikacja mobilna, umożliwiająca zarządzanie grafikiem swoich wizyt u lekarza.

Aplikacja dr100 Pacjent jest zintegrowana ze wspomnianym programem dr100 - nowoczesnym narzędziem do kompleksowego zarządzania placówką stomatologiczną. Aby pacjent mógł korzystać z aplikacji, musi mieć aktywne konto w programie. Zakłada je lekarz lub placówka na podstawie adresu e-mail pacjenta. Od momentu aktywacji konta może on poprzez aplikację zapisywać się na wizyty, odwoływać je, jak i zmieniać ich terminy. Dostępna jest również opcja przeglądania odbytych wizyt.

Dr100 Pacjent to aplikacja nie tylko bezpłatna, ale i prosta w obsłudze. Za pomocą intuicyjnej wyszukiwarki użytkownik szybko i sprawnie znajdzie wolny termin wizyty w wybranym gabinecie. Równie proste są zmiana terminu czy odwołanie wizyty - wszystko można załatwić kilkoma kliknięciami, bez tracenia czasu na dzwonienie do lekarza. To oszczędność czasu nie tylko dla pacjenta, ale także dla pracowników placówki.

Opisywana aplikacja jest już drugą, zintegrowaną z programem dr100. „Swoją” aplikację mobilną mają także stomatolodzy. Za jej pomocą lekarz może pracować, gdy nie ma dostępu do komputera - na przykład przeglądać dokumentację medyczną lub uzupełniać ją o wyniki badań. Wszystkie zmiany, dokonane za pośrednictwem aplikacji mobilnej, są natychmiast widoczne w głównej, czyli webowej wersji programu.

Warto wspomnieć, że dr100 to program, wyposażony w liczne udogodnienia zarówno dla lekarza, jak i menedżera placówki. Nic dziwnego, że cieszy się coraz większą popularnością wśród stomatologów.