Przedstawiamy nową aplikację: dr100 Asystent będzie monitorował folder skanowania wskazany przez użytkownika i automatycznie wgra nowe dokumenty do programu dr100. Szybka i wygodna digitalizacja dokumentów? Z programem dr100 to możliwe.

Dr100 to nowoczesny, interaktywny program do prowadzenia gabinetów oraz klinik stomatologicznych, rekomendowany przez lekarzy stomatologów. Pozwala kompleksowo zarządzać placówką – zarówno w części medycznej, jak i administracyjnej. Zaawansowane technologicznie funkcjonalności idą w parze z prostą, przyjazną dla użytkownika obsługą.

Z programu można korzystać na dwa sposoby. Po pierwsze, wchodząc na stronę internetową www.dr100.pl i logując się na swoim koncie. Można to zrobić w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie – wystarczy komputer z dostępem do internetu. Drugi sposób to skorzystanie z aplikacji mobilnej. Trzeba ją wcześniej pobrać (za darmo) ze sklepu App Store lub Google Play. Wersja mobilna zapewnia dostęp do najważniejszych funkcji programu.

Wspomniany na wstępie dr100 Asystent to nowa aplikacja desktopowa, czyli do instalacji na komputerze. Można ją pobrać bezpośrednio ze strony programu dr100 (z zakładki „Digitalizacja”). Warto to zrobić, ponieważ Asystent to cenna pomoc w procesie digitalizacji dokumentów. Po zainstalowaniu aplikacji użytkownik konfiguruje eksport danych, w tym decyduje m.in. o częstotliwości przesyłania zeskanowanych plików z komputera do programu dr100 (codziennie, raz w tygodniu, raz w miesiącu) oraz wybiera godzinę wysyłki. Należy także wskazać folder skanowania – dr100 Asystent będzie go monitorował i automatycznie wgrywał nowe dokumenty do głównej wersji programu. Co istotne, aby transfer mógł się odbyć, komputer musi być włączony.

Skopiowane pliki pojawią się w programie w sekcji „Digitalizacja”. Stąd lekarz może przypiąć je do karty konkretnego pacjenta. Osoby zainteresowane mogą także nieco zagłębić się w ustawieniach Asystenta i już na poziomie aplikacji desktopowej zdecydować, do którego pacjenta zostaną przypisane pliki z danego folderu. „Ustawienia synchronizacji” pozwalają także wybrać, czy wszystkie pliki mają być wysyłane, czy może tylko te mające określony format (png, jpg, dcm, pdf).

Wierzymy, że dr100 Asystent nieco odciąży lekarza w codziennych obowiązkach. Szczegółowe informacje na temat programu dr100 można znaleźć na stronie www.dr100.pl. Tam dostępna jest także wersja demonstracyjna, umożliwiająca zapoznanie się z licznymi funkcjonalnościami programu.


Zespół LekSeek Polska