Ponad 10 mln zł kosztowała przebudowa i modernizacja Oddziału Pediatrii i Neurologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Remont objął pomieszczenia techniczne i socjalne dla pracowników, poradnie specjalistyczne na parterze oraz sale oddziału pediatrii mieszczące się na pierwszym piętrze, a także znajdujące się tam gabinety zabiegowe, lekarskie, pokoje lekarzy, dyżurki nocne, pomieszczenia szkolne i pokój nauczycielski.

Na oddziale jest 30 łóżek dla małych i starszych dzieci. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w węzły sanitarne. Podczas remontu pomyślano o rodzicach chorych dzieci. W salach są rozkładane fotele, by w okresie choroby mogli być przy swoich pociechach. W budynku znajduje się też przeznaczony dla nich pokój socjalny.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

W najbliższym czasie oddział oraz poradnie doposażone zostaną w nowoczesną aparaturę medyczną, m.in.: USG, EKG, holtery.

Koszt remontu to ponad 10 mln zł. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na ten cel podlaski samorząd przekazał ponad 7,6 mln zł z funduszy unijnych, a kolejne, prawie 2,7 mln zł, pochodzi z budżetu województwa.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego