Niższe koszty leczenia, bezpieczeństwo, opieka na wyższym poziomie, konsultacje z dowolnego miejsca - to tylko kilka atutów rozwiązań telemedycznych. Już dziś wdróż wideokonsultacje w swojej placówce i korzystaj z nich bezpłatnie w Gabinecie drWidget. Zadbaj o rozwój przychodni!
Gabinet drWidget umożliwia lekarzom i pielęgniarkom przeprowadzanie konsultacji on-line. W celu zrealizowania e-wizyty należy zintegrować Gabinet drWidget z MyDr, czyli bezpłatną platformą dedykowaną pacjentom. - MyDr to centrum dbania o zdrowie, wykorzystujące technologie telemedyczne. Dzięki niemu użytkownik ma wgląd np. w: historię wizyt i e-recepty - tłumaczy Piotr Miluski, project manager w LekSeek.
Jak zrealizować e-wizytę w Gabinecie drWidget?
Aby przeprowadzić zdalną konsultację, placówka medyczna na etapie rejestracji w bezpłatnym programie do EDM powinna wybrać „e-wizytę”.
>>> ZOBACZ: Jak przeprowadzić e-wizytę w Gabinecie drWidget? [INSTRUKCJA]
Warto dodać, że pacjent może umówić się na wideokonsultację poprzez stronę MyDr lub dzwoniąc do przychodni. Następnie otrzyma z placówki, drogą mailową bądź SMS-ową, zaproszenie do e-wizyty. Pacjent, by skorzystać z konsultacji on-line, musi zalogować się do platformy MyDr. - E-wizyta to kolejne narzędzie wspierające środowisko medyczne w codziennej pracy - mówi Piotr Miluski. I kontynuuje: To zwiększenie bezpieczeństwa, nie tylko pacjentów, ale także personelu medycznego w sezonie grypowym. Konsultacje on-line nie wymagają od pacjenta bezpośredniej wizyty w przychodni - potencjalnie zmniejszają ryzyko przenoszenia infekcji.
Wideokonsultacje - korzyści dla przychodni i pacjenta
Usługi telemedyczne to bardzo wygodne rozwiązania zarówno dla placówek medycznych, jak i pacjentów. Przychodnia podnosi jakość obsługi i zwiększa kontrolę nad procesem leczenia. To szansa na ograniczenie liczby wizyt nie związanych z pogorszeniem stanu zdrowia, tylko np.: z koniecznością uzyskania skierowania czy też przedłużeniem zwolnienia lekarskiego i recepty. - Myślę, że to dobry krok w kierunku zmniejszenia kolejek do specjalistów, bowiem wiele problemów zdrowotnych nie wymaga bezpośredniego spotkania z lekarzem. E-wizyty rekomendowane są w łatwych do zdiagnozowania chorobach, w przypadku kontroli osób przewlekle chorych, które od dawna przyjmują te same leki - mówi ekspert z LekSeek Polska. - W żaden sposób wideoporada nie ma za zadanie zastąpić lekarza, ale z pewnością usprawni system ochrony zdrowia - dodaje.
Lekarz podczas wideokonsultacji może udzielić porady medycznej, zinterpretować wyniki badań, udzielić informacji na temat zażywanych leków. - Na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego i oceny stanu zdrowia pacjenta może zaordynować terapię lub zarekomendować odbycie wizyty stacjonarnej. Ponadto e-wizyta umożliwia pacjentowi przedłużenie e-recepty na przyjmowany lek czy też otrzymanie e-ZLA na czas powrotu do zdrowia - zaznacza Piotr Miluski, project manager w LekSeek Polska.
Pacjenci dzięki zdalnej poradzie mogą liczyć na pełnoprawną wizytę lekarską bez wychodzenia z domu. - MyDr to bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające między innymi na umawianie i odwoływanie wizyt oraz dające wgląd w historię przyjmowanych leków. Wystarczy, że pacjent “Zaloguje się do swojego zdrowia” poprzez MyDr - platformę medyczną, która jest stale rozbudowywana przez nasz zespół - podsumowuje Piotr Miluski.
|
|||
|
|||
Komentarze
[ z 0]