Jak najszybciej znaleźć opis konkretnej receptury leczniczej? Wystarczy skorzystać z aplikacji mobilnej Aptekarz Receptury, która daje dostęp do ponad 250 najczęściej stosowanych receptur. Aplikację można pobrać na telefon zupełnie za darmo.

Aptekarz Receptury to rzetelne źródło informacji. Użytkownicy aplikacji mogą w szybki i łatwy sposób sprawdzić skład, postać oraz sposób przygotowania najczęściej spotykanych leków recepturowych. Wystarczy wpisać nazwę konkretnej receptury do wyszukiwarki, aby po chwili dysponować potrzebnymi danymi. Aplikacja została wyposażona w słownik, w którym znajdują się objaśnienia wszystkich skrótów zastosowanych w opisach leków recepturowych.

Ponadto Aptekarz Receptury zapewnia dostęp do wykazów środków i substancji farmaceutycznych. Wykaz A obejmuje substancje bardzo silnie działające, wykaz B – substancje silnie działające, natomiast wykaz N – środki odurzające. W ostatnim wykazie uwzględniono pozostałe środki farmaceutyczne. Korzystając z wyszukiwarki, można błyskawicznie znaleźć informacje o wybranym środku lub substancji.

Specjaliści z firmy LekSeek Polska wyposażyli aplikację Aptekarz Receptury w szereg narzędzi, dzięki którym farmaceuci mogą usprawnić swoją pracę. Na przykład przy wykazach środków i substancji farmaceutycznych został zamieszczony kalkulator o nazwie "Maksymalna dawka". Dzięki niemu można bardzo szybko obliczyć dawkę jednorazową i dobową. W zakładce "Dodatkowe" znajdują się pozostałe narzędzia, tj. kalkulatory i tabele, niezwykle pomocne podczas dobierania składników receptury.

Co istotne, aplikacja została zaprojektowana tak, aby zapewnić farmaceutom komfort użytkowania. Jej niekwestionowane zalety to przede wszystkim intuicyjne menu, wygodne wyszukiwarki oraz przejrzysta prezentacja danych. Wystarczy kilka kliknięć, aby uzyskać opis receptury wraz ze wskazaniem ilości i proporcji składników.

Aptekarz Receptury to – obok aplikacji Aptekarz Baza Leków i Aptekarz Interakcje – niezawodna pomoc dla farmaceutów ceniących nowoczesne, a przy tym sprawdzone rozwiązania. Narzędzie podaje zawsze aktualne informacje. Warto dodać, że osoby, które nie przepadają za korzystaniem z aplikacji mobilnych, mogą zapoznać się z opisami receptur leczniczych na naszej stronie www.apptekarz.pl.

Pobierz z App Store Pobierz z Google Play Pobierz z Windows Phone Store