Czy wiesz, że aplikacja może być dla pacjenta cennym wsparciem podczas terapii? Przedstawiamy Riboo – nowoczesne narzędzie mobilne informujące o leku i jego poprawnym dawkowaniu oraz przypominające o wizytach u lekarza.

Co istotne: nie jest to aplikacja publiczna. Aby pacjent mógł z niej korzystać, lekarz prowadzący musi przekazać mu specjalny kod dostępu. Riboo jest bowiem przedłużeniem opieki lekarskiej oraz jej integralnym elementem.

Aplikacja dedykowana jest terapii lekami immunostymulującymi. Po wpisaniu kodu dostępu można przystąpić do ustawienia harmonogramu terapii – wystarczy kilka kliknięć, by to zrobić. Riboo poprosi o wybór wielkości opakowania leku oraz ilości posiadanych opakowań. Następnie należy określić początek dawkowania (datę i godzinę). Pozostaje już tylko kliknąć w pole „Dodaj terapię” – od tej pory aplikacja będzie przypominać użytkownikowi o konieczności zażycia leku.

Riboo posiada także inne przydatne funkcjonalności. Między innymi informuje o ilości leku pozostałej do wykorzystania. Dzięki temu pacjent może w odpowiednim momencie zaplanować wizytę u lekarza. W tym celu należy wybrać z menu moduł „Wizyty lekarskie” – wówczas wyświetli się kalendarz. Kliknięcie w ikonkę z symbolem „+” (prawy górny róg) spowoduje otworzenie ekranu dodawania wizyty. Najpierw użytkownik musi dodać dane lekarza, następnie: datę i godzinę wizyty. Zapisanie wprowadzonych treści nastąpi po kliknięciu w pole „Dodaj wizytę”. W odpowiednim momencie Riboo przypomni pacjentowi o terminie wizyty.

Jak widać, obsługa aplikacji jest niezwykle prosta. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu pacjent nie musi zaprzątać sobie głowy terminami – Riboo o wszystkim przypomni. W każdej chwili można przeglądać plan leczenia, zmieniać wprowadzone dane oraz włączać i wyłączać powiadomienia. Dodatkowo użytkownik może zapoznać się z informacjami na temat leku (dział: „ulotka dla pacjenta”).

Warto zachęcić swojego pacjenta do korzystania z aplikacji, tym bardziej że można pobrać ją na telefon zupełnie za darmo. Riboo to innowacyjne i niezawodne rozwiązanie mobilne zapewniające skuteczność terapii lekami immunostymulującymi.

Zespół LekSeek Polska