Internetowa zbiórka gdańszczanki pt. "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" zakończyła się wynikiem 16 mln złotych. Na wsparcie WOŚP zdecydowało się ponad 260 tysięcy darczyńców.

Patrycja Krzymińska zapoczątkowała akcję 14 stycznia. Jej celem było zebranie tysiąca złotych. Chciała w ten sposób symbolicznie dopełnić zbiórkę zmarłego Prezydenta Pawła Adamowicza, który kwestując na ulicach Gdańska podczas 27. Finału WOŚP, zebrał ponad 5 tys. złotych. Odzew internautów przerosł jednak najśmielsze oczekiwania. Jeszcze nigdy w tak krótkim czasie, za pośrednictwem mediów społecznościowych nie udało się w Polsce zgromadzić tak ogromnej sumy pieniędzy.

We wtorek o północy na koncie zbiórki było 15 990 115 złotych, a w środę rano okazało się, że kwota przekracza 16 mln zł. Patrycja Krzymińska, która była gościem TVN 24 wyjaśniła, że skontaktował się z nią internauta, który poinformował, że zorganizował błyskawiczną zbiórkę i „dozbierał” brakującą sumę do 16 mln.

"Ludzieeeeee!!!!! To jest najpiękniejsze, obywatelskie szaleństwo na świecie!!!! To było coś nieprawdopodobnego! Patrycjo, całujemy, ściskamy, jesteśmy wniebowzięci! Paweł!!! Twoja dzisiejsza skarbonka będzie z nami do końca świata i jeden dzień dłużej! Kochani! Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy!" - napisała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na swoim profilu na Facebooku.

Fundacja WOŚP już zapowiedziała zakup dla Gdańska wysokiej klasy sprzętu medycznego.


Fot.: Facebook/Patrycja Krzymińska