Po rewolucyjnej operacji, dzięki której sparaliżowany mężczyzna zaczął poruszać nogami, do lekarzy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu zgłaszają się setki chorych z całego świata.

Wiadomości jest tak dużo, że dr Tabakow ustawił automatyczną odpowiedź i zawarł w niej najważniejsze informacje dla pacjentów. Sam nie dałby rady odpisać każdemu.

Lekarze zdecydowali się także opublikować oficjalną informację dla pacjentów na stronach internetowych placówek, z którymi są związani.

Czytamy w niej m.in.,
że „aktualnie zespół nie prowadzi naboru pacjentów do leczenia eksperymentalnego związanego z transplantacją komórek gleju węchowego. Trwają jednak przygotowania do rozpoczęcia kolejnego etapu badań, co nastąpi najpewniej w następnym roku”. A także, że „Powstaną dwie strony internetowe, jedna w Polsce (www.aksonaxis.org.pl) oraz jedna w Anglii (www.nsif.org.uk), na których będzie można otrzymać szczegółowe informacje dotyczące kryteriów kwalifikacji (...). Polska strona będzie częścią strony internetowej zakładu » Akson «we Wrocławiu. Będzie to punkt zgłoszeń dla pacjentów z Polski. Natomiast międzynarodowa strona rekrutacji będzie prowadzona przez Nicholls Spinal Injury Foundation w Londynie i będzie prowadzić nabór pacjentów z zagranicy”.


Źródło: www.gazeta.pl