List intencyjny o utworzeniu Wyższej Szkoły Medycznej w Rybniku podpiszą w czwartek władze miasta i województwa i Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

We wtorkowym komunikacie śląskiego urzędu marszałkowskiego wskazano, że idea powstania wyższej medycznej szkoły zawodowej w Rybniku wpisuje się w zapisy Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego "Śląskie 2030". Inwestycja ta przyczyni się do tworzenia nowych specjalizacji w subregionie zachodnim, a docelowo przełoży się na rozwój nowych sektorów gospodarki, związanych z przemysłem medycznym.

Idea ta wpisuje się również w cele Programu dla Śląska – jednego z projektów rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. W szczególności wpłynie na zwiększenie aktywności zawodowej i podniesienie kwalifikacji mieszkańców regionu. Koncepcję powołania szkoły wypracowano w porozumieniu ze środowiskami pielęgniarskimi i położniczymi województwa.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

List intencyjny podpiszą w czwartek w Rybniku m.in. marszałek Jakub Chełstowski, prezydent Rybnika Piotr Kuczera i przewodniczący Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego Mieczysław Kieca.

"Podpisanie listu jest konsekwencją kilkumiesięcznych rozmów i spotkań związku subregionu zachodniego, przedstawicieli urzędu marszałkowskiego i Urzędu Miasta Rybnika. Powstająca placówka ma zapewniać przyszłym studentom nowoczesny dydaktyczny sprzęt symulacyjny oraz możliwość odbycia praktyk" – powiedziała rzeczniczka Urzędu Miasta Rybnika Agnieszka Skupień.


Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl | Anna Gumułka