Już 4 października w Warszawie odbędzie się bezpłatne szkolenie dla lekarzy poświęcone Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Spotkanie jest organizowane w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Niewykluczeni z cyfryzacji”. Zgłoś się już dziś! Liczba miejsc ograniczona.
Digitalizacja ochrony zdrowia nabrała tempa. Od 1 grudnia 2018 roku lekarze wystawiają zwolnienia wyłącznie w formie elektronicznej. 31 grudnia 2019 roku upływa ostateczny termin na wdrożenie e-recepty, a rok później e-skierowania. – Warto na te nowe rozwiązania być przygotowanym wcześniej, by uniknąć niepotrzebnego stresu, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy lekarzy na bezpłatne szkolenia – mówi Katarzyna Hetmańska, kierownik Call Center w LekSeek Polska.
Jak w łatwy sposób korzystać z dostępnych e-rozwiązań?
Ministerstwo Zdrowia z sukcesem wdraża kolejne elementy planu cyfryzacji ochrony zdrowia, ale lekarzom potrzebne są konkretne narzędzia, które pozwolą w łatwy sposób korzystać z dostępnych e-rozwiązań. – Systemy, które powstają w Ministerstwie Zdrowia, to swego rodzaju puzzle, które tworzą pełny obraz dopiero po włożeniu każdego z nich w dobre miejsce – w naszym przypadku system EDM. Na rynku należy szukać tych, które wykorzystują wszystkie elementy układanki – zaznacza Piotr Miluski, projekt manager w firmie LekSeek Polska. – Rynek programistyczny dostarcza narzędzia, które są przeznaczone do kompleksowej, spersonalizowanej i bezpiecznej opieki nad pacjentem. Wśród nich są również rozwiązania bezpłatne i dostępne w chmurze – kontynuuje Piotr Miluski.
Ważne tematy, eksperci i materiały edukacyjne
Szkolenie jest organizowane w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Niewykluczeni z cyfryzacji”. Podczas spotkania eksperci powiedzą m.in. o Internetowym Koncie Pacjenta, z jakich usług udostępnianych przez ZUS można korzystać przy wystawianiu e-ZLA, czy też o e-receptach. – To będzie także doskonała okazja do poznania Gabinetu drWidget – bezpłatnego programu do kompleksowej opieki nad pacjentem, który w łatwy sposób łączy wszystkie elementy cyfryzacji służby zdrowia – mówi Katarzyna Hetmańska, kierownik działu Call Center w LekSeek.
Wśród prelegentów szkolenia znaleźli się: dr hab. n. med. Barbara Joanna Bałan – internista, immunolog, lekarz medycyny podróży, Warszawski Uniwersytet Medyczny; Monika Leszczyńska i Monika Kolińska z Departamentu Obsługi Klientów w ZUS; lek. Michał Gontkiewicz – przewodniczący zespołu ds. monitorowania naruszeń w ochronie zdrowia w Okręgowej Radzie Lekarskiej, w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa; Bartłomiej Chmielewski –kierownik projektu w Wydziale Wdrożeń Systemu P1 w CSIOZ oraz Katarzyna Hetmańska – kierownik Call Center w LekSeek.
W ramach szkolenia przygotowano materiały edukacyjne oraz poczęstunek. Zajęcia odbędą się w sali konferencyjnej przy ul. Puławskiej 465 w Warszawie.
Rejestracja oraz szczegółowe informacje na temat szkolenia dostępne są stronie szkolenia.drw.pl.
Komentarze
[ z 0]