Od teraz pacjenci objęci Indywidualnym Planem Opieki Medycznej mają dostęp na swoim IKP do harmonogramu badań, wizyt i konsultacji zleconych przez lekarza POZ - poinformowało Centrum e-Zdrowia.

IPOM to podstawowe narzędzie opieki koordynowanej, która została wprowadzona w Polsce w październiku poprzedniego roku. Umożliwia ona pacjentowi z chorobą przewlekłą z zakresu: kardiologii, diabetologii, chorób płuc czy endokrynologii leczenie w jednym ośrodku u różnych specjalistów: kardiologa, diabetologa, endokrynologa czy pulmonologa. Lekarz POZ ma do dyspozycji szerszy wachlarz możliwości diagnostycznych, a nad sprawną realizacją różnorodnych świadczeń zdrowotnych czuwa koordynator.

Od teraz, dzięki nowemu rozwiązanium, pacjenci objęci IPOM w jednym miejscu znajdą wszystkie informacje dotyczące planu leczenia na swoim Internetowym Koncie Pacjenta.

Gdzie znajduje się IPOM na IKP?

Wystarczy zalogować się na swoje Internetowe Konto Pacjenta, wejść w „Plan leczenia”, a następnie w „Plan opieki medycznej”, gdzie znajduje się IPOM wraz z harmonogramem.

IKP