Internetowe Konto Pacjenta w niecałe 4 lata od uruchomienia zyskało już 17 mln użytkowników. To bezpieczny i wygodny sposób, by otrzymać e-receptę lub e-skierowanie, sprawdzić historię leczenia, wybrać lekarza czy złożyć zamówienie na EKUZ - przypomina Centrum e-Zdrowia.

Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to bezpłatny portal Ministerstwa Zdrowia, który został uruchomiony w maju 2019 roku. Przez ten czas udało mu się przekonać do siebie ponad 17 mln użytkowników. Z badania „e-Usługi w ochronie zdrowia", przeprowadzonego w listopadzie 2022 r. przez fundację My Pacjenci, wynika, że IKP zna 94 proc. Polaków, a blisko 81 proc. osób ocenia je dobrze i bardzo dobrze.

Najaktywniejszym regionem, jeśli chodzi o powszechność posiadania Internetowego Konta Pacjenta, jest woj. mazowieckie. Aktywowano tutaj ponad 2,7 mln kont, co daje prawie 50 proc. osób używających IKP względem populacji tego regionu.

Internetowe Konto Pacjenta to także: ponad 250 mln wystawionych e-recept, blisko 119 mln wystawionych e-skierowań, 103,6 mln elektronicznych dokumentów medycznych, 515,6 mln zgłoszonych zdarzeń medycznych.

Źródło: Centrum e-Zdrowia