Ponad trzy tysiące pracowników służby zdrowia rozpoczęło już szkolenia w ramach trwającej do 30 czerwca 2015 r. „Akademii NFZ”. Ten ogólnopolski program Narodowego Funduszu Zdrowia, jest pierwszym tego typu innowacyjnym projektem w polskiej służbie zdrowia, wykorzystującym narzędzia e-learningowe do szkolenia świadczeniodawców i pacjentów.
Motywacją do stworzenia „Akademii NFZ” była chęć podniesienia jakości opieki zdrowotnej. Realizowana jest ona poprzez działania edukacyjno-informacyjne skierowane do podmiotów działalności leczniczej oraz pacjentów.
‒„Akademia NFZ” to obszerny projekt, realizowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego osią jest innowacyjna platforma edukacyjna wykorzystująca nowoczesne narzędzia e-learningowe. To pierwszy tego typu w pełni profesjonalny portal edukacyjno-informacyjny, mający na celu podniesienie poziomu wiedzy pracowników służby zdrowia, a w rezultacie poprawę relacji między personelem a pacjentami. ‒ skomentowała Katarzyna Wiktorzak, Naczelnik Wydziału Sprawozdawczości i Projektów Europejskich Narodowego Funduszu Zdrowia.
Szkolenia opracowane przez NFZ we współpracy z doświadczonym partnerem technologicznym, firmą Smart Education, skupiają się wokół takich obszarów, jak: zasady udzielania informacji o świadczeniach zdrowotnych, czy sposób funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. „Akademia NFZ” pozwala rozwijać umiejętności efektywnego zarządzania oraz skutecznego stosowania wiedzy praktycznej wśród kadry przychodni i szpitali. Platforma e-learningowa to również doskonałe źródło wiedzy dla pacjentów. Za jej pośrednictwem poznają swoje prawa, a także korzystają z aplikacji mobilnych czy gier edukacyjnych.
‒ Tworząc platformę „Akademii NFZ”, zadbaliśmy o atrakcyjność zamieszczanych w niej materiałów. Szkolenia e-learningowe zostały opracowane we współpracy z ekspertami z wielu dziedzin oraz zostały wyposażone w angażujące fabuły – wyliczaMariusz Andreasik ze Smart Education.
O popularności „Akademii NFZ” świadczy fakt, że obecnie za pośrednictwem platformy szkoli się ponad trzy tysiące pracowników służby zdrowia, z czego ponad tysiąc osób ukończyło kursy z wynikiem powyżej 70%.
Wyniki te są dla nas tym bardziej satysfakcjonujące, że szkolenia przeprowadzane w formie e-learningowej były stosunkowo nową metodą nauczania w gronie pracowników podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Potwierdza to fakt, że obecnie użytkownicy niezwykle chętnie korzystają z rozwiązań e-learningowych i narzędzi mobilnych.
Źródło: www.faktymedyczne.pl
Komentarze
[ z 0]