Główny Urząd Statystyczny opublikował kolejną edycję publikacji poświęconej w całości problematyce zdrowia i opieki zdrowotnej, która jest kontynuacją serii wydawanych corocznie opracowań, ukazujących się pod tytułem „Zdrowie i ochrona zdrowia”.
Analiza składa się z części metodycznej i analitycznej + aneks tabelaryczny (w wersji elektronicznej).
Uwagi metodyczne obejmują informacje o źródłach danych oraz określenia i definicje pojęć stosowane w sprawozdawczości statystycznej, będącej głównym źródłem danych prezentowanych w części tabelarycznej.
GUS poinformował, że przedstawiona w publikacji analiza zawiera opis danych pozyskiwanych regularnie w ramach statystyki publicznej, dotyczących stanu zdrowia ludności, zasobów kadrowych i infrastruktury opieki zdrowotnej, ekonomicznych aspektów ochrony zdrowia oraz wybranych aktualnych zagadnień związanych z ochroną zdrowia. Tekst wzbogacony jest licznymi mapami i wykresami, które obrazują wyniki przeprowadzonych badań statystyki publicznej dotyczących systemu opieki zdrowotnej.
Część tabelaryczna (wyłącznie w wersji elektronicznej) zawiera podstawowe dane o zdrowiu mieszkańców Polski, dane dotyczące pracowników medycznych, informacje o liczbie i działalności placówek ambulatoryjnej i stacjonarnej opieki zdrowotnej, krwiodawstwa, ratownictwa medycznego oraz pomocy doraźnej, aptek i punktów aptecznych, a także wyniki Narodowego Rachunku Zdrowia oraz informacje o wydatkach publicznych na ochronę zdrowia.
Dane prezentowane są dla Polski i w układzie 16 województw.
ZOBACZ: Zdrowie i ochrona zdrowia w 2022 roku
Komentarze
[ z 0]