Rozpoczyna się drugi etap kompleksowej modernizacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku. We wtorek (27 czerwca) miało miejsce podpisanie umowy z wykonawcą, który przeprowadzi kapitalny remont modernizacyjny, połączony z adaptacją do nowych potrzeb, trzech pawilonów lecznicy.
Umowa dotyczy inwestycji w systemie „zaprojektuj i wykonaj” w obiektach, w których funkcjonują obecnie m. in. zakład rehabilitacji, dwa oddziały pulmonologiczne, poradnie przyszpitalne i pracownia serologiczna oraz apteka i administracja placówki. Powstaną nowoczesne, odpowiadające współczesnym standardom pomieszczenia na potrzeby łóżkowych oddziałów rehabilitacyjnych i poradni rehabilitacyjnej oraz oddziału geriatrycznego, a także szpitalnych biur.
Wykonawca, którym jest konsorcjum Molewski (jego liderem jest włocławska firma budowlana Molewski), ma na to rok (dla budynku administracyjnego) i czternaście miesięcy (pozostałe budynki). Koszt wyniesie 17 milionów złotych, część tej kwoty pokryją środki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Głównym inwestorem jest samorządowa województwa spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne
Inwestycja jest częścią przyjętej przez zarząd województwa kompleksowej modernizacji włocławskiej lecznicy. Jej pierwszym etapem było zmodernizowanie i wyposażenie otwartego w maju pawilonu dla oddziałów neurologicznego i okulistycznego, z dwiema okulistycznymi salami operacyjnymi, oraz związanych z nimi poradni specjalistycznych. Etap trzeci (obecnie w stadium przygotowywania przetargu, który wyłoni projektanta) to przedsięwzięcia w głównej części szpitalnego kompleksu. Przewidziane jest m. in. zbudowanie nowego skrzydła (połączy istniejące gmachy), w którym zostaną zlokalizowane izba przyjęć i szpitalny oddział ratunkowy, oddział intensywnej terapii, a także blok operacyjny i oddziały zabiegowe.
- Zaplanowane inwestycje to w istocie kompleksowa rozbudowa i modernizacja całej szpitalnej infrastruktury. W planach jest też stworzenie nowych oddziałów, m. in. hematologii i psychiatrii. W nowych murach oraz obiektach poddanych połączonemu z przebudową kapitalnemu remontowi staną nowe wyposażenie i nowoczesna aparatura medyczna – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Warszawa: Szpital Południowy ma być gotowy w lipcu...
Prezydent Warszawy podpisała akt erekcyjny budowy szpitala Południowego. Przedstawiciele władz miasta oraz wykonawcy inwestycji dokonali symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego. Szpital...
Komentarze
[ z 3]
Nowe inwestycje w służbie zdrowia są zawsze powodem do zadowolenia. Nie wszystkie szpitale stać na modernizację. Z czasem jednak miejmy nadzieję, że wyrówna się poziom pomiędzy placówkami w poszczególnych regionach. Wciąż często zdarzają się braki, ośrodki są przepełnione, a na niektórych obszarach nie funkcjonuje nawet jeden wykonujący określone zabiegi czy badania.
Każda informacja na temat dofinansowania placówek medycznych jest pozytywna. Dobrze, że inwestuje się w rozwój oddziałów. Ułatwia to znacznie pracę personelu medyczego oraz zwiększa komfort pacjentów. Przed nami daleka droga ale dobrze wiedzieć, że myśli się o utrzymaniu usług medycznych na dobrym poziomie.
Dobrze, że coraz częściej można usłyszeć podobne wiadomości. Służba zdrowia się rozwija, szpitale świadczą usługi na coraz lepszym poziomie, a pacjentom zapewniana jest nowoczesna opieka medyczna. W ostatnich latach wiele się zmieniło. Inny jest sposób finansowania świadczeniodawców. Wzrosła rola pacjentów, którzy teraz mają większe prawo wyboru świadczeniodawcy, jakość stała się istotna i zaczęła odgrywać ważną rolę. Obecnie stała się podstawą skutecznego działania organizacji. Jest wyznacznikiem kultury organizacji, czynników jej sukcesu rynkowego oraz wynikiem utrzymania się na rynku. Trudno jest precyzyjnie określić, jaka powinna być jakość świadczonych usług. Narzędziem, który pomoże w stworzeniu organizacyjnego ładu w jednostce jest dobrze zaprojektowany i wdrożony system zarządzania jakością. O tym również ostatnio mówi się coraz więcej.