Na stronie internetowej resortu zdrowia opublikowano „Syntetyczny raport końcowy na podstawie analitycznego materiału dotyczącego podsumowania prac komitetu sterującego oraz realizacji programu pilotażowego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci onkologicznej”. Dokument ma 32 strony.

Celem raportu jest próba analizy zdarzeń i zjawisk, zaobserwowanych w związku z wdrożeniem pilotażu sieci onkologicznej, opartej na doświadczeniach zarówno podmiotów uczestniczących w pilotażu jak i płatnika. Okres wdrażania pilotażu poddany analizie został zdefiniowany od 1.02.2019 r. do 31.12.2021 r.

Poszczególne części raportu zostały opracowane przez członków Komitetu Sterującego pracujących w niżej wskazanych Zespołach problemowych:

Zespół nr 1 – Analiza programu pilotażowego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci onkologicznej w dwóch aspektach: w zakresie spójności danych gromadzonych w ramach programu i w zakresie ścieżek diagnostycznych i terapeutycznych w wybranych nowotworach objętych pilotażem

Przewodniczący – Pan Bartłomiej Trzmiel

Członkowie: Pan Grzegorz Krupa, Pani Dagmara Kopińska, Pani Anna Zielińska, Pani Anna Andrzejczak, Pani Aleksandra Rudnicka, Pani Aneta Lulewicz- Kalicka, Pan Adam Maciejczyk, Pan Stanisław Góźdź, Pan Sebastian Kuźmicz, Pani Daria Kocowska, Pan Szymon Chrostowski

Zespól nr 2 – Analiza mierników oceny opieki onkologicznej i wskaźników realizacji pilotażu:

Przewodniczący – Pan Maciej Karaszewski

Członkowie: Pan Adam Maciejczyk, Pan Stanisław Góźdź, Pan Tomasz Stefaniak, Pan Rafał Stec

Zespół nr 3 – Przygotowanie oceny ścieżek pacjenta z baz danych względem referencyjnych przygotowanych przez AOTMiT

Przewodniczący – Pan Daniel Skrzypiec

Członkowie: Pan Adam Maciejczyk, Pan Stanisław Góźdź, Pan Lucja Wyrwicz, Pan Rafał Stec.

Resort poinformował, że z uwagi na długotrwałą nieobecność przewodniczącego Zespołu nr 3, częściowa analiza dot. ścieżek pacjenta została włączona w opracowanie Zespołu nr 1.

Raport dostępny tutaj


Źródło: Ministerstwo Zdrowia