4 lipca na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie 10 lekarzy rezydentów wzięło udział w III edycji szkoleń realizowanych w ramach programu Akademia Doskonałości. Ophthalmo Trauma Days obejmuje tematykę okuloplastyki (okulistycznej chirurgii plastycznej), zabiegów na aparacie ochronnym narządu wzroku, a także diagnostyki i leczenia chirurgicznego w okuloplastyce.
Specjaliści z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Ukrainy i Szwajcarii wygłosili wykłady i przeprowadzili warsztaty na preparatach nieutrwalonych.
„Naszą misją jest dbanie o bezpieczeństwo pacjentów w rodzinie naszych szpitali klinicznych. Dzisiaj, we współpracy z USK NR 1 w Lublinie, wspólnie z koleżankami i kolegami z Ukrainy i Szwajcarii, będziemy szkolić się, aby pacjenci otrzymywali możliwie najlepszą opiekę. Nie chcemy, aby nasi rezydenci uczyli się na pacjentach, dlatego w ramach Akademii Doskonałości kontynuujemy dedykowane młodym specjalistom szkolenia w Zakładzie Anatomii Człowieka. […] Dzisiaj radiolodzy, chirurdzy rekonstrukcyjni i okuliści będą uczyć się wspólnie. Z tego względu jest to pierwsze tego rodzaju, wyjątkowe wydarzenie” - mówił prof. dr hab. Kamil Torres, Prorektor ds. Kształcenia i Dydaktyki UMLub.
„Niezwykle ważne jest to, że mamy patronat Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, ale również naszego lubelskiego środowiska okulistycznego, co podnosi rangę i jakość tych szkoleń” - dodał prof. dr hab. Robert Rejdak, kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej USK Nr 1 w Lublinie, Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Cyfryzacji i Promocji.
„Zwłoki, które trafiają do nas przez program donacji, są nieocenionym i wyjątkowym materiałem szkoleniowym. Zależy nam, aby spektrum nauczania było jak najpełniejsze, stąd są z nami dzisiaj lekarze różnych specjalności. […] Naszym celem jest poprawa świadczeń, których udzielają rezydenci z naszych szpitali klinicznych i specjaliści, którzy w tych szpitalach pracują” - mówił prof. dr hab. Grzegorz Staśkiewicz.
Ophthalmo Trauma Days zorganizowała Katedra i Klinika Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej USK Nr 1 w Lublinie przy współpracy z Zakładem Anatomii Prawidłowej, Klinicznej i Obrazowej UMLub oraz Uniwersytetem Narodowym „Akademia Kijowsko-Mohylańska” i Shupik National Healthcare Hospital w Kijowie.
Komentarze
[ z 0]