Zmodernizowany Oddział Pediatrii II z Neurologią i Endokrynologią dla Dzieci w grudziądzkim szpitalu oficjalnie otwarty. W znacznym stopniu poprawi się komfort przebywających w lecznicy najmłodszych pacjentów.

To drugi etap projektu rewitalizacji kompleksu pediatrycznego w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu. Tym razem, za kwotę ponad 8 milionów złotych, dokonano kapitalnego remontu jednego z oddziałów pediatrycznych. Mali pacjenci będą teraz wracać do zdrowia w nowych, zmodernizowanych salach, wyposażonych w węzły sanitarne. Oddział przystosowany został zarówno do potrzeb dzieci przebywających w szpitali, jak i ich rodziców.

– W ostatnich pięciu latach zainwestowaliśmy w szpital kwotę około 66 milionów złotych – przypomina Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – To środki pochodzące z różnych źródeł, które przyczyniły się do rozwoju tej ważnej placówki. Mamy też dalsze plany na kolejne inwestycje, co w połączeniu ze świetnie przygotowanym i oddanym personelem sprawia, że jakość świadczonych usług jest na wysokim poziomie.

Rewitalizacja Oddziału Pediatrii II z Neurologią i Endokrynologią dla Dzieci dofinansowana została kwotą blisko 7 milionów złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Źródło: PAP MediaRoom