W Szpitalu Praskim p.w. Przemienienia Pańskiego Sp. z o.o., w Warszawie przeprowadzano 10 kwietnia pierwszy w Polsce zabieg wszczepienia nowego, mało inwazyjnego, mechanicznego zwieracza cewki moczowej systemu Remeex MRS II.


Zabieg, który trwał 1,5 godziny przeprowadził trzyosobowy zespół lekarzy urologów.


– Pacjent ma się doskonale, a my jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy zaoferować mu znacznie bezpieczniejszą procedurę umożliwiającą odzyskanie kontroli nad pęcherzem moczowym – mówi dr Piotr Marczyński, p.o. ordynatora oddziału urologii i urologii onkologicznej Szpitala Praskiego oraz szef zespołu, który przeprowadzał zabieg i dodaje:


– Już w drugiej dobie po zabiegu chory ma szansę opuścić oddział. Warto podkreślić, że mechaniczny zwieracz cewki moczowej systemu Remeex MRS II można stosować również u chorych poddanych uprzednio radioterapii.


Z kolei Halina Depcik, prezes zarządu Szpitala Praskiego, informuje, że placówka dołoży wszelkich starań, aby tą nowoczesną procedurą zainteresować NFZ i umożliwić jej wprowadzenie do stałego stosowania w szpitalu.


– Warto podkreślić, że niesie ona szereg korzyści dla pacjentów: jest mało inwazyjna, obarczona niewielkim odsetkiem powikłań i możliwa do wykonania w czasie krótkiej hospitalizacji – mówi Halina Depcik.

 

Źródło: www.termedia.pl