"Rozpoczęliśmy prace nad budową filii Wojskowego Instytutu Medycznego – szpitala o świetnej marce, szpitala flagowego, jeśli chodzi o Ministerstwo Obrony Narodowej. Przygotowania są bardzo daleko zaawansowane. Powstał też harmonogram działań, za który odpowiada generał Gielerak, świetny lekarz, ale i menedżer" - powiedział Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej na temat budowy filii Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie.
Szef MON wraz z generałem dywizji profesorem dr hab. n. med. Grzegorzem Gielerakiem, dyrektorem Wojskowego Instytutu Medycznego na spotkaniu z przedstawicielami mediów 28 lutego br. omówili projekt budowy nowego szpitala.
Zgodnie z założeniami, w filii WIM będą funkcjonowały oddziały: kardiologiczny, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczny i ginekologiczno-położniczy oraz izba przyjęć.
Jak powiedział dyrektor WIM, harmonogram zakłada otwarcie szpitala w Legionowie dla pacjentów w połowie 2022 roku, ale termin może ulec przyspieszeniu:
"Rozpoczęliśmy szybko oraz sprawnie i wszystko wskazuje, na to, że ta inwestycja ma duże szanse powodzenia na jej ukończenie nawet we wcześniejszym terminie" – zapowiedział generał Gielerak.
"Rozwijamy Wojsko Polskie na wschód od Wisły. Szpital jest inwestycją ministra obrony narodowej, chciałbym to podkreślić i jesteśmy na dobrej drodze, żeby harmonogram zrealizować. Bardzo dobra marka szpitala WIM gwarantuje, że poziom świadczeń będzie wysoki" – podkreślił minister Mariusz Błaszczak.
Minister Mariusz Błaszczak zapewnił, że świadczenia dotychczas realizowane przez Wojskową Specjalistyczną Przychodnię Lekarską SPZOZ w Legionowie nadal będą wykonywane, a placówka, z rozszerzoną ofertą opieki medycznej, będzie dostępna również dla wszystkich mieszkańców Legionowa i regionu.
Według założeń, szpital będzie przystosowany do jednoczesnej hospitalizacji 90 pacjentów. Będzie miał 5 kondygnacji naziemnych i podziemny parking. W ramach nowej inwestycji planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego, składającego się z 2 sal operacyjnych oraz oddziałów szpitalnych. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób - lekarzy, pielęgniarek oraz inny personel medyczny i pomocniczy. Podstawowym źródłem finansowania inwestycji będą środki resortu obrony narodowej.
Komentarze
[ z 0]