Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP, jest przekonany, że powoływanie w ramach organizacji branżowych organów będących miejscem forum dialogu i współpracy, będzie się przekładać na wspólne wypracowywanie rozwiązań i przedsięwzięć służących branży. Inicjatorzy Platformy Farmaceutycznej liczą również na to, że będzie ona silnym i reprezentatywnym podmiotem i zdecydowanie dużo lepszym partnerem dla resortu zdrowia.
"Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że tworzenie Platform jest bardzo efektywne. Do udziału w najnowszym przedsięwzięciu w pierwszej kolejności zaproszone zostały innowacyjne firmy, ze względu na ich duży wkład w polskie PKB"– przekonywał szef Pracodawców RP.
Powołana na przewodniczącą Platformy - Ewa Grenda- nie ukrywała, że stawia sobie oraz członkom nowego organu ambitne cele w obszarze polityki zdrowotnej państwa.
"Pragniemy stymulować merytoryczny dialog między wszystkimi środowiskami będącymi częścią systemu ochrony zdrowia. Wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie wypracować rozwiązania, które będę efektywnie wspierać jego rozwój, przynosząc bezpośrednie korzyści pacjentom"- podsumowała po pierwszym spotkaniu Platformy Farmaceutycznej Ewa Grenda.
Uczestniczący w obradach wiceminister zdrowia - Sławomir Neumann podkreślił, że z wielką satysfakcją przyjął powstanie nowego, silnego partnera do dialogu z MZ. Zwrócił jednak uwagę na konieczność przyłączenia do Platformy producentów leków generycznych - tak by reprezentowała ona głos całego środowiska farmaceutycznego i mogła uniknąć posądzenia o forsowanie partykularnych interesów jednej grupy producentów.
Źródło: www.pulsfarmacji.pl
Komentarze
[ z 0]