Najnowsza wersja aplikacji dla stomatologów umożliwia zmianę języka z polskiego na angielski w formularzu pełnego dodawania pacjenta do systemu oraz w wywiadzie medycznym. Szczegóły w artykule.

Dr100 to innowacyjny program do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych. Pozwala na kompleksowe zarządzanie takimi placówkami, zarówno w części medycznej, jak i administracyjnej. Jest to możliwe dzięki licznym zaawansowanym narzędziom, w które został wyposażony. Są to m.in.: wizualny diagram zębowy, interaktywna karta periodontologiczna, moduł magazynowy i rozliczeniowy.

Program dostępny jest „w chmurze”. Aby z niego korzystać, należy zalogować się na swoim koncie na stronie www.dr100.pl. Oprócz wersji przeglądarkowej, istnieje także mobilna – do pobrania na urządzenia z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Aplikacja mobilna dr100 została wyposażona w najważniejsze dla lekarza funkcjonalności, pozwalające mu pracować szybko i wygodnie nawet wtedy, gdy nie ma dostępu do komputera. Wystarczy komórka, aby planować swój czas pracy i umawiać wizyty w placówce. Korzystając z aplikacji, lekarz przejrzy dane i dokumenty pacjentów, a także pobierze ich karty. Dokona również digitalizacji: prześle sfotografowany dokument (np. wyniki badań) z telefonu do dr100.

Zainstalowanie aplikacji na tablecie daje dodatkowe możliwości, takie jak dodawanie nowych pacjentów do systemu. Jak to działa? Pacjent samodzielnie, przy pomocy tabletu, wprowadza swoje dane osobowe do systemu (takie jak imię, nazwisko, adres, informacje o ubezpieczeniu w NFZ itp.). Odbywa się to w specjalnym, bezpiecznym trybie, który uniemożliwia pacjentowi włączenie innego ekranu w aplikacji dr100.

Po zapisaniu danych pacjent, przy pomocy rysika, podpisuje zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Aplikacja umożliwia podpisanie także innych zgód, w tym na leczenie stomatologiczne, chirurgiczno-implantologiczne, endodontyczne, zaświadczenie o sanacji itp.

Od niedawna istnieje możliwość zmiany języka z polskiego na angielski w formularzu pełnego dodawania pacjenta. Preferowany język można także zmienić w formularzu wywiadu medycznego. Tam pacjent podaje takie dane, tak grupa krwi, leki stałe, przebyte operacje, palenie, alergie itd.

Zachęcamy do wypróbowania nowości dostępnych w aplikacji. O kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco.