Warszawskie CM Gamma to jeden z najnowocześniejszych prywatnych szpitali specjalizujących się w ortopedii i traumatologii w Polsce. Istnieje od 2013 roku. Założycielem ośrodka jest dr n. med. Grzegorz Adamczyk – specjalista w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu, 4-krotny stypendysta rządu francuskiego w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu, operator i konsultant wiodących klinik w Polsce i za granicą, członek Zarządu Europejskiej Federacji Ortopedii i Leczenia Urazów Sportowych, były lekarz polskiej kadry olimpijskiej w Siatkówce m.in. podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
„Moim marzeniem było zbudowanie w Polsce kliniki ortopedycznej na najwyższym światowym poziomie. Miejsca, w którym jako lekarze będziemy mieli dostęp do najlepszego sprzętu diagnostycznego, operacyjnego i rehabilitacyjnego. Problemem współczesnej medycyny jest wąska specjalizacja, rozdrobnienie, słaba komunikacja pomiędzy przedstawicielami różnych dyscyplin medycznych. Tworzymy zespół lekarski, rehabilitacyjny, diagnostyczny, pielęgniarski, którego ambicją jest objęcie pacjenta całościową opieką. Chcemy, by nasz pacjent odczuł, że leczący go ludzie porozumiewają się między sobą i realizują jedną, spójną myśl w ramach ścisłej współpracy. Przywróciliśmy starą, a jakby zapomnianą formę konsylium, narady ekspertów różnych dziedzin w celu zapewnienia optymalnego sposobu działania, dla dobra naszego pacjenta. W dziedzinie ortopedii niektórzy nazywają nas „kliniką ostatniej nadziei” . Chcielibyśmy jednak być postrzegani jako „centrum medyczne pierwszego kontaktu”. Szybka i trafna diagnoza oraz leczenie to bowiem klucz do jak najszybszego wyzdrowienia. Chodzi o to, by „dodać życia do lat, a nie lat do życia” - mówi dr Grzegorz Adamczyk.
Niedawno w Centrum Medycznym Gamma przeprowadzono pierwszy w Polsce (i unikalny na skalę Światową) zabieg usunięcia nowotworu kości śródręcza i zastąpienia usuniętej kości specjalnym „złotym” implantem. Klasyczna operacja wymagała usunięcia dwóch kości śródręcza i dwóch palców, wytworzony „na miarę” implant pozwolił na zachowanie tej samej radykalności onkologicznej, ocalenie palca wskazującego oraz serdecznego i powrót pacjenta do pracy.
Komentarze
[ z 5]
Ogromne kolejki do specjalistów często zmuszają Polaków do prywatnego leczenia. Nie dość, że można dostać się do specjalisty prawie natychmiast to jeszcze jakość usługi również jest większa. Widać to zwłaszcza w ortopedii i medycynie sportowej. Tutaj pacjentami są często młodzi ludzie i zamożni sportowcy, którzy za wszelką ceną chcą powrócić do pełnej formy. Czas w leczeniu odgrywa dużą rolę, a wielomiesięczne czekanie na zabieg czy wizytę, sprawia że coraz częściej decydujemy się na prywatne leczenie. Z drugiej strony powstaje coraz więcej prywatnych ośrodków na światowym poziomie, gdzie można się leczyć.
Obecnie w Polsce pacjenci często nie mają wyboru. Jeśli komuś zależy żeby szybko dostać się do specjalisty niestety trzeba to zrobić prywatnie. Kolejki na kilka miesięcy uniemozliwiają szybką diagnostykę i leczenie w razie gdy coś się dzieje. Dlatego coraz częściej zwłaszcza młodzi ludzie leczą się prywatnie. W sytuacji gdy w grę u młodego człowieka wchodzi przyszła sprawność i szybki powrót do pracy wiadomo, ze lepiej jest zapłacić. Popyt na takie usługi ciągle rośnie, a ośrodki, w których można się leczyć prywatnie wyrastają jak grzyby po deszczu.
Dobrze wiedzieć, że w Polsce powstają ośrodki na światowym poziomie. Ortopedia i medycyna sportowa zawsze były opłacalnymi dziedzinami. Sportowcy to często zamożni ludzie, którzy są w stanie dużo wydać by szybko powrócić do dawnej formy. Dlatego też tworzone są takie a nie inne ośrodki.
Pacjenci, często zrezygnowani czekaniem w kilkumiesięcznych kolejkach zwracają się o pomoc do prywatnych klinik. Sportowcy, których kariera z powodu kontuzji "wisi na włosku" nie mają takiego czasu. Powinniśmy być dumni, że mamy w Polsce ośrodki na światowym poziomie, a placówki publiczne i płatnik powinni się od nich uczyć. Pytanie, czy za pieniądze dostępne w publicznych placówkach można je rozwinąć na takim poziomie, pewnie wielu powie, że nie. Jednak biorąc przykład z kardiologii i kardiochirurgii można powiedzieć, że jest to możliwe. Może rozwiązaniem będzie przynajmniej częściowa prywatyzacja ochrony zdrowia w Polsce?
Polacy są wręcz zmuszeni do leczenia w gabinetach prywatnych. Czas oczekiwania na zbieg czy wizytę jest wręcz absurdalny. Jak w okolicznościach utarty i pogorszenia zdrowia można cierpliwie czekać. Wiele chorób wymaga jak najszybszej diagnostyki i wdrożenia leczenia, wszelkie opóźnienia w tym procesie mogą odbić się niekorzystnie na zdrowiu. Niestety nie każdego stać na leczenie prywatne, w grupie tej są zwłaszcza osoby starsze. Stwarza to niedopuszczalne sytuacje utrudnienia dostępu do opieki zdrowotnej.Według bardzo trafnego powiedzenia w Polsce aby chorować, niestety trzeba mieć niezłe zdrowie.