Jak odzyskać formę i poprawić zdrowie, ćwicząc nie tylko z fizjoterapeutą, ale i z aplikacją? W aplikacji mojeIKP sprawdzą to uczestnicy programu „Recepta na Ruch”.

Ministerstwo Zdrowia uruchamiło pilotaż nowego programu pt. „Recepta na Ruch”. Resort zaplanował, że pilotaż obejmie 15 tys. osób. Uczestnicy będą ćwiczyć z fizjoterapeutą oraz samodzielnie poprzez aplikację mojeIKP, w której znajdą zestawy ćwiczeń przygotowane przez specjalistów.

„Recepta na Ruch” to program profilaktyczny, wspierający pacjentów z problemami zdrowotnymi, w których zalecana jest aktywność fizyczna. Zestawy indywidualnych programów treningowych i zaleceń żywieniowych będą dostosowane do potrzeb i możliwości pacjenta.

W programie mogą wziąć udział pacjenci, którzy ukończyli 25 lat, a ich stan zdrowia pozwala na samodzielny czynny udział w treningu. Warunkiem uczestnictwa w programie jest też korzystanie z aplikacji mobilnej mojeIKP. Do programu będą kwalifikowani pacjenci ze specjalnym skierowaniem. Takie skierowanie może wystawić lekarz, pielęgniarka lub położna POZ, oraz lekarz specjalista: neurolog, kardiolog, ortopeda, gastrolog, diabetolog, onkolog, ginekolog, urolog, endokrynolog, pulmonolog lub fizjoterapeuta.

Więcej informacji tutaj