Specjaliści z Kliniki Dermatologicznej WIM prowadzą rekrutację pacjentów cierpiących na owrzodzenia podudzi wynikające z niewydolności żylnej lub owrzodzenia stóp z powodu stopy cukrzycowej do badania klinicznego opatrunków chitynowych. To nowy typ opatrunków jeszcze niedostępnych na polskim rynku.
Badania są bezpłatne. Pacjent pozostanie pod obserwacją specjalistów z Kliniki Dermatologicznej przez sześć miesięcy. W tym czasie wykonywane zostaną badania laboratoryjne oraz posiewy bakteriologiczne ze zmian skórnych.
Program skierowany jest do chorych pełnoletnich, którzy nie chorują lub w przeszłości nie przebyli chorób nowotworowych.
Z udziału w programie mogą też skorzystać chorzy, którzy wcześniej nie leczyli się w szpitalu na Szaserów.
Zainteresowani chorzy oraz lekarze, którzy chcieliby zaproponować swoim pacjentom nowe metody terapii, proszeni są o kontakt telefoniczny z lek. Anną Kozerą (tel. 793-050-905) lub dr n. med. Elwirą Paluchowską (tel. 602-278-599) albo wizytę w Klinice Dermatologicznej WIM.
Źródło: WIM
Komentarze
[ z 1]
Cieszę się, że udało mi się trafić na tą wiadomość i być może kilku z moich pacjentów będzie miało okazję skorzystać z nowoczesnych opatrunków służących leczeniu podudzi. Wydaje mi się, że warto byłoby rozpropagować informację o możliwości darmowego przetestowania nowych środków medycznych do leczenia przypadłości, a dzięki temu poprawić efekty radzenia sobie z przypadłością u tych osób i zwiększyć skuteczność terapii. Sam postaram się poinformować kolegów i koleżanki z pracy o możliwości zastosowania nowych opatrunków. Chociaż z chęcią przeczytałbym więcej na temat technologii wykorzystanej do ich produkcji, która mogłaby gwarantować wysoką skuteczność, albo w ogóle dawać nadzieję, na lepsze rezultaty gojenia podudzi. A także chciałbym się dowiedzieć o wstępnych wynikach badań, zwłaszcza tych z końcowego etapu testów przedklinicznych. Domyślam się, że musiały one być całkiem niezłe, skoro zdecydowano się wprowadzić opatrunki do użytku. Pytanie tylko jak wysoka była to skuteczność i jakie dane można przedstawić pacjentom proponując sprawdzenie nowego środka specjalnego zastosowania medycznego?