30 marca br., w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku dla gdyńskich seniorów, odbyły się dwa wykłady na temat „Migotanie przedsionków – dlaczego leczenie jest tak ważne?” prowadzone przez lek. med. Michała Szpajera ze Szpitala Morskiego w Gdyni. Wzięło w nich udział ponad 200 osób.
Gdyński Program Prewencji Udarów Mózgu w Gdyni ma charakter pilotażowy, jego celem jest kontynuacja w innych miastach. Organizatorem Programu jest Gdyńskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia „SERCA SERCOM” we współpracy z Centrum Aktywności Seniora w Gdyni i Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.
W ramach aktywności edukacyjnych Programu w Centrum Aktywności Seniora w Gdyni odbyło się już osiem wykładów dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wzbudziły one ogromne zainteresowanie w trójmiejskiej społeczności - każdy z nich zgromadził ponad 100 uczestników.
Zagadnienia dotyczące udarów mózgu, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, zawałów serca i migotania przedsionków przedstawili prof. dr hab. n. med. Tomasz Zdrojewski – twórca Programu oraz jego współpracownicy: lek. Michał Szpajer, lek. Łukasz Wierucki i dr n. med. Kamil Chwojnicki. Uczestnicy mogli po wykładach skonsultować się z lekarzami, zmierzyć ciśnienie tętnicze, tętno i poznać ocenę ryzyka sercowo-naczyniowego, otrzymali również materiały edukacyjne i informacyjne w postaci broszury. W kwietniu i maju br. planowane jest kolejnych 6 spotkań na temat hiperlidemii oraz wpływu właściwej diety i aktywności fizycznej na mózg i serce.
Komentarze
[ z 0]